У Львові вшанували пам’ять учених, розстріляних на Вулецьких пагорбах

Громадськість Львова вшанувала пам’ять професорів, членів їхніх сімей та друзів, яких 82 роки тому гітлерівці розстріляли на Вулецьких пагорбах міста. Про це пише Львівська Архідієцезія РКЦ. 

Убивство львівських професорів — масові вбивства представників польської інтелігенції Львова (близько 45 польських учених і викладачів, переважно Львівського університету, членів їхніх сімей та гостей), що їх скоїли в липні 1941 року у Львові німецькі війська. На початку німецько-радянської війни, коли Львів зайняли війська Вермахту, гестапо за списками вирішило заарештувати професорів Львівського університету. В ніч із 3 на 4 липня 1941 року було заарештовано декілька десятків професорів із львівських вишів, головно Університету Яна Казимира (сьогодні Національний університет ім. Івана Франка), а також членів їх родин та осіб, що перебували в їхніх квартирах на момент арешту. Спершу арештованих тримали в приміщеннях університету, а потім вивезли на розстріл. Усього, в ніч із 3 на 4 липня було заарештовано 28 науковців. З цієї групи уцілів лише професор Францішек Ґроєр.

4 липня 2023 року з ініціативи Національного Університету «Львівська Політехніка» та Вроцлавської Політехніки відбулося покладання квітів до пам’ятника, спорудженого на місці розстрілів у 2011 році.

Після виконання Державних гімнів Польщі та України шану загиблим віддали делегації вищих учбових закладів Львова та з Польщі, Генерального консульства РП у Львові, представники місцевої влади. Також поляки Львова традиційно зібралися біля символічного надгробку з хрестом, який ще в 1991 році встановили родини загиблих науковців. До підніжжя пам’ятника було покладено квіти і запалено свічки.

Відтак відбулася екуменічна поминальна молитва, яку звершили Митрополит Львівський РКЦ Мечислав та студентські капелани Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юрій Остапюк та о. Віталій Караман.

Цього ж дня у храмі св. Марії Магдалини з благословення Митрополита Львівського було звершено Літургію за полеглих науковців та новітніх героїв України, які загинули під час війни. У заходах взяли участь представники Генерального консульства Польщі у Львові, міської та обласної влади, також представники вищих навчальних закладів.