Громадськість Львова вшанувала пам’ять професорів, членів їхніх сімей та друзів, яких 82 роки тому гітлерівці розстріляли на Вулецьких пагорбах міста. Про це пише Львівська Архідієцезія РКЦ.
Убивство львівських професорів — масові вбивства представників польської інтелігенції Львова (близько 45 польських учених і викладачів, переважно Львівського університету, членів їхніх сімей та гостей), що їх скоїли в липні 1941 року у Львові німецькі війська. На початку німецько-радянської війни, коли Львів зайняли війська Вермахту, гестапо за списками вирішило заарештувати професорів Львівського університету. В ніч із 3 на 4 липня 1941 року було заарештовано декілька десятків професорів із львівських вишів, головно Університету Яна Казимира (сьогодні Національний університет ім. Івана Франка), а також членів їх родин та осіб, що перебували в їхніх квартирах на момент арешту. Спершу арештованих тримали в приміщеннях університету, а потім вивезли на розстріл. Усього, в ніч із 3 на 4 липня було заарештовано 28 науковців. З цієї групи уцілів лише професор Францішек Ґроєр.
4 липня 2023 року з ініціативи Національного Університету «Львівська Політехніка» та Вроцлавської Політехніки відбулося покладання квітів до пам’ятника, спорудженого на місці розстрілів у 2011 році.
Після виконання Державних гімнів Польщі та України шану загиблим віддали делегації вищих учбових закладів Львова та з Польщі, Генерального консульства РП у Львові, представники місцевої влади. Також поляки Львова традиційно зібралися біля символічного надгробку з хрестом, який ще в 1991 році встановили родини загиблих науковців. До підніжжя пам’ятника було покладено квіти і запалено свічки.
Відтак відбулася екуменічна поминальна молитва, яку звершили Митрополит Львівський РКЦ Мечислав та студентські капелани Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юрій Остапюк та о. Віталій Караман.
Цього ж дня у храмі св. Марії Магдалини з благословення Митрополита Львівського було звершено Літургію за полеглих науковців та новітніх героїв України, які загинули під час війни. У заходах взяли участь представники Генерального консульства Польщі у Львові, міської та обласної влади, також представники вищих навчальних закладів.