“У світі, охопленому матеріалізмом, не біймося визнавати своєї віри словами “Слава Ісусу Христу”, – єрм. Юстин (Бойко)

Єромонах Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ закликав християн не відкидати у своєму повсякденні привітання «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу».

Християнське привітання, яке поширене особливо в Галичині «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу» є прямим перекладом привітання з латини. Це привітання, як говорять дослідники, з’явилося завдяки отцям-єзуїтам, які запровадили його, щоб християнізувати людей. В Україні воно почало поширюватися, як спосіб визнання віри. Знане послання владики Лева Шептицького з 1777 року, в якому він заохочує вітатися християн між собою — вдома, при зустрічах чи у храмі «Слава Ісусу Христу» — «Слава навіки Богу».

Сьогодні це привітання, на жаль, у зматеріалізованому суспільстві, починає поволі зникати. Таким привітанням навіть не вітаються між собою християни, люди, які приходять до церкви. Немає жодних проблем у привітанні: “добрий день” та інших. Але я хотів би звернути увагу, що християнське привітання “Слава Ісусу Христу” не є просто привітом. Привітання “Слава Ісусу Христу” належить до форм визнання нашої віри. Коли ми беремо участь у Літургії, то найперше священник закликає нарід Божий визнати свою віру і ми визнаємо її через Символ віри. Так ось, слова “Слава Ісусу Христу” є нічим меншим за визнання нашої віри. Закликаю християн ніколи не цуратися християнського привіту “Слава Ісусу Христу”. Бо це також форма нашої спільної молитви і визнання Бога. Не слід християнам із побутового життя: школи, роботи відкидати християнський привіт.

У радянські часи привіт “Слава Ісусу Христу” хотіли замінити словами “Добрий день”.  Тепер у часи, коли наступає величезна матеріалізація суспільства, ми не маємо боятися свою віру словами “Слава Ісусу Христу”.