В річницю повномасштабного вторгнення Львів відвідали представники Єпископської Конференції Бельгії

В рамках чотириденного візиту солідарності до України представники Єпископської Конференції Бельгії побували у Львові. Висвітлив цю поїздку на своїй фейсбук-сторінці о. Іван Данчевський, єпископський вікарій Паризької єпархії УГКЦ у Бельгії, що супроводжував гостей.
 
У складі делегації Львів відвідали єпископ-помічник Брюсселю Жан Кокерольс, єпископ Генту Лоде Вангеке, єпископ Брюгге Лоде Артс, єпископ Антверпена Йоган Боні. Їх супроводжували апостольський адміністратор Паризької єпархії УГКЦ владика Гліб (Лончина) та керівник єпископського бюро Паризької єпархії пані Сеголен Миколенко. Гості відвідали наше місто 23-24 лютого, в річницю повномасштабного вторгнення російського агресора до України.
 
Гості здійснили візит до Українського католицького університету, де дізналися про історію заснування університету, відвідали Інститут Історії Церкви, музей Патріарха Йосифа, і також сучасні кампуси, центр Шептицького і храм святої Софії Премудрості Божої, центр Емаус. 
 
Опісля єпископи відвідали Гарнізонний храм св. апп. Петра і Павла. Отець Тарас Михальчук, настоятель храму, розповів гостям, яку роль для військових і капеланів відіграє гарнізонний храм, де майже кожного дня відбуваються похорони наших захисників. Тут єпископи помолились за мир в Україні і за всіх жертв цієї війни.
 
Відтак відбулася зустріч із львівським міським головою Андрієм Садовим. Міський голова розповів, що від часу повномаштабного вторгнення Росії в Україну понад 5 мільйонів біженців перейшло через місто Львів. Також гостям представили  соціальні проєкти – як ті, що вже діють у місті, так і ті, над реалізацією яких місто працює. Андрій Садовий подякував за такий важливий жест підтримки з боку Бельгійської Церкви і всім бельгійцям, що прийняли українців у своїх містах і родинах.
 
Пізніше гості відвідали модульне містечко для українців, які рятуються від війни. У цьому містечку встановили 94 будиночки, у яких вже проживають люди. Наразі проживає близько понад 300 людей із Маріуполя, Луганська, Краматорська, Херсона та інших зон активних бойових дій.
 
Опісля єпископи звершили із Архиєпископом Мечиславом Мокшицьким та римо-католицькою спільнотою Львова в Митрополичій базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. А на завершення дня взяли участь у 24-годинній молитві, яку провадили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ.
 
В день сумної річниці початку повномасштабної агресії представники Єпископської Конференції Бельгії здійснили ряд зустрічей. Зокрема, відвідали Поле почесних поховань на Личаківському цвинтарі, де молились за похованих тут полеглих Героїв, що віддали своє життя в часі війни.
 
Відтак гості відвідали Дім  Милосердя святого Миколая, заснований Центром Опіки Сиріт Львівської Архиєпархії. Як зазначив владика з Брюсселю, у ці дні ми бачимо Голгофу українського народу, а цей центр свідчить про Воскресіння.
 
Відтак бельгійські єпископи взяли участь у молитві за мир, яку звершив Митрополит Львівський УГКЦ Ігор в рамках 12-годинного молитовного марафону, приуроченого річниці повномасштабного вторгнення. Спільну молитву духовенство звершило в Архикатедральному Соборі святого Юра.
 
 
На завершення візиту делегація зустрілася з головою Львівської обласної військової (державної) адміністрації Максимом Козицьким.
 
«У річницю війни своєю присутністю в Україні бельгійський єпископат свідчить про братерську солідарність, близькість, розділяє біль українського народу, не перестає у різні способи допомагати, молиться і запевняє, що так і буде надалі», – підкреслив о. Іван Данчевський.