В українську громаду Ісландії вперше прибув душпастир з України

На служіння до Ісландії уперше прибув священник з України – ієромонах Львівської Провінції Редемптористів Михайло (Іваняк). Про це інформує пресслужба Секретаріату Синоду УГКЦ. 

Рішення про скерування священника для українців у ісландії прийняли на зустрічі апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії УГКЦ владики Богдана (Дзюраха) та місцевого католицького єпископа Давида, що відбулася у лютому цього року. Під час цієї зустрічі, здійсненої в рамках пастирського візиту до Ісландії владики Богдана, ієрархи обговорили можливість служіння священника з України для вірних візантійського обряду, що проживають у цій країні. Відтак першим українським священником з такою місією став ієрм. Михайло ЗНІ.

Сам новопризначений священнослужитель зазначив – Ісландія стала нашим другом, адже близько 2000 українців знайшли в цій країні захист і допомогу. Для них тут відкрилося Євангеліє через любов та підтримку ісландців. «У їхніх ЗМІ є завжди колонка про Україну. Нещодавно в місцевій щоденній газеті „Morgunblaðið“ була фотографія української мами на могилі свого сина-воїна на Личаківському кладовищі у Львові. Вони дуже сильно відчули нашу біду… Коли мене запитують: „А ви звідки?“. Відповідаю: „З України!“. І часто ісландці показують на своє серце і кажуть: „Ваше горе ми відчуваємо тут. Ми з вами“», — розповів ієрм. Михайло.

За його словами, українці організовують зустрічі для спілкування та ділення, тут діє також суботня українська школа. Підтримують їх волонтери, католицьке духовенство та парафіяни, завдяки яким люди отримують і матеріальну допомогу. 

Приїзд українського священника – це також здійснення мрії для українців, що вже довгий час живуть в Ісландії. Попри те, що українська діаспора адаптувалася до обставин держави, де проживає, дуже цінним є збереження традицій та східного обряду.  «Священник — це живий міст між Богом і людиною. Ми, українці, які довгий час проживаємо зі сім’ями в чудовій і безпечній країні Ісландії, щиро вдячні отцю Михайлові за ті молитви, що єднають людину з Богом, що несуть любов до Всевишнього Отця і Його Сина Ісуса Христа, любов до ближнього. Чути богослужіння рідною мовою надзвичайно приємно і зрозуміло», — розповіло подружжя Олександра й Інни, які стали парафіянами української парафії.