В УКУ триває мистецька виставка львівського скульптура Еммануїла Миська

СкульптураНа початку листопада у Львові відкрили унікальну мистецьку виставку скульптурних портретів представників духовенства Еммануїла Миська – одного з найкращих львівських скульпторів та портретистів. Роботи можна побачити в атріумі філософсько-богословського факультету Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а). Виставка триватиме до кінця листопада. Вхід на виставку – безкоштовний.

«Еммануїл Мисько – найкращий портретист кінця XX століття в Україні. Хоча його талант отримав визнання далеко за межами нашої країни. Серед представлених експонатів представників духовенства в УКУ – портрети кардинала Йосипа Сліпого, митрополита Володимира Стернюка, владики Івана Хоми, почесного доктора УКУ отця-доктора Івана Музички, о. Ласла Пушкаша та професора Мирослава Лабуньки. Можливість побачити ці роботи – унікальна нагода не тільки для мистецтволюбів. Експонати, окрім портрета Володимира Стернюка, є власністю родини Еммануїла Миська і зазвичай, недоступні для пересічних осіб» – розповідає проректор з науково-педагогічної роботи УКУ Павло Хобзей.

«У розкритті образів представників духовенства Еммануїл Мисько прагнув розкрити не тільки сакральний онтологічний вимір, але й відтворити певні особливості характеру, зумовлені темпераментом, провідними соціокультурними пріоритетами, тощо. Його звернення до тематики було інспірованим багатьма факторами, серед яких причетність до спільноти української інтелігенції, зокрема духовенства», – ділиться думками внук митця Ярема Мисько.

За словами Яреми Миська, Еммануїл Мисько не вводив елементів ідеалізації зображених, зберігаючи особливості міміки. До прикладу, скульптурний портрет кардинала Йосипа Сліпого розкриває його не тільки як представника вищого духовенства, а  і як громадсько-політичного діяча – риси розкрито в міміці обличчя, енергійному повороті голови та сконцентрованому, гранично виразному погляді. Повідомляє сайт УКУ.

Довідка:        

Еммануїл Мисько – професор Львівської академії мистецтв. Понад 10 років очолював Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва. Автор портретної галереї відомих учених, художників, письменників, громадських діячів. З-під різця майстра вийшли скульптурні портрети Данила Галицького, Івана Франка, Василя Стефаника, кардинала Йосифа Сліпого. Довголітній голова Львівської Спілки художників, він наприкінці 1980-х років очолював Фонд культури.Академік-засновник Академії мистецтв України.