Це 27-ий черговий Ювілей в історії Католицької церкви.
Ювілей надає можливість католикам отримати повну індульгенцію для себе або для померлих, тобто відпущення тимчасової кари за гріхи, які вже прощені на сповіді.
«Папа Франциск доручив Папській раді зі сприяння нової євангелізації координувати з боку Святішого Престолу підготовку до Святого 2025 року. З цього приводу президент Ради монсеньйор Ріно Фізікелла зустрівся днями з керівництвом Державного секретаріату, Управління майном Апостольського Престолу та Секретаріату з економіки», – повідомила пресслужба Ватикану.
Перший Ювілей був оголошений Папою Боніфацієм VIII у 1300 році. Серед паломників, які тоді приїхали до Риму, були Данте, Чімабуе, Джотто, Карл де Валуа, брат короля Франції, та його дружина Катерина. Ювілеї планувалося відзначати кожні сто років, але в 1350 Папа Климент VI вирішив проводити їх кожні півстоліття; до базилік для відвідування паломниками (Святого Петра та Святого Павла) він додав Латеранський собор. Папа Римський Павло II у спеціальній булі 1470 року ухвалив, що ювілеї будуть проголошуватися раз на 25 років.
Ювілей може бути черговим, якщо він прив’язаний до певних термінів, а також позачергових, коли він проголошується на ознаменування якоїсь визначної події за межами 25-річних рамок. У XX столітті було три позачергові ювілеї: в 1933, в 1983 та в 1987 році.
Останній Ювілей також був позачерговим Святим роком, присвяченим Божому милосердю – він тривав з 29 листопада 2015 року до 20 листопада 2016 року.
*****************************************
Варто відзначити, що саме католицьке вчення про “індульгенції”, українською “відпусти”, у XVI ст. дало великий поштовх початку руху Реформації, коли 31 жовтня 1517 року августинський священник-монах Мартин Лютер, згідно з усталеним переданням, прибив до дверей храму в німецькому місті Віттенберг “95 тез” в яких виступив проти зловживання індульгенціями та торгівлю ними. Внаслідок діяльності Реформації від Католицької Церкви відділилась значна частина вірян. Попри широкий діалог з лютеранами та екуменічну спрямованість Ватикану впродовж останніх 60 років, вчення про індульгенції досі в силі.
Вчення про індульгенції (відпусти) також не сповідують Православні церкви. Однак в Галичині традиція відпустів місцевого значення настільки стала популярною, що подекуди можна почути про проведення відпустів і на православних парафіях. Однак, оскільки відпуст може надати лише Папа Римський, підстави для їх проведення поза Католицькою Церквою викликають запитання.