Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академії

DSC08262-e1425850968915З 28-го лютого по 5-те березня відомий німецький богослов, старший науковий працівник філософського факультету, завідуючий кафедри католицького Біблійного богослів’я Ганноверського університету і завідуючий кафедри Біблійного богослів‘я Гільдесгаймського університету професор Алоіс Стімпфле перебував на території Львівсько-Сокальської єпархії. Причиною приїзду німецького професора була підготовка спільного наукового проекту між Львівською православною богословською академією та Ганноверським і Гільдесгаймськими університетами. Цей проект має намір дослідити теми: екуменічних відносин Східної та Західної Церкви та православну традиція Ісихазму в історії Східної Церкви.

DSC08250-e1425850887811У понеділок (2 березня) науковець прочитав студентам ЛПБА лекцію на тему сприйняття людиною дійсності та методик тлумачення біблійних текстів в Західній Церкві. При цьому професор за допомогою медійних засобів наглядно показав, як проходить процес пізнання навколишнього середовища і яке важливе значення відіграють при цьому людські переконання. Також проф. Стімпфле розкрив перед присутніми основні положення історично-критичного аналізу біблійних текстів та ознайомив присутніх зі своєю методою тлумачення Святого Письма – конструктивізмом.

Наступного дня (3 березня) темою доповіді німецького фахівця було розуміння методів практикування молитви Серця в Західній традиції і її ролі в духовному житті віруючих. При цьому професор наголосив на тісному поєднанні ідеї молитви Ісуса з Старим і Новим Завітом. На прикладі конкретних біблійних подій професор Стімпфле показав, як за допомогою методів конструктивізму і володіючи навиками історико-критичного аналізу, можна зробити зрозумілими доволі складні для трактування місця Святого Письма.

DSC08235-e1425850551481 DSC08243-e1425850493431

По закінченні півторагодинної доповіді розгорілася жвава дискусія між професором і аудиторією. Ректор ЛПБА протоієрей Ярослав Ощудляк щиро подякув німецьким гостям і висловив сподівання, що спільний проект богословів Ганновера та Львова буде й надалі розвиватися та дасть хороші плоди на науковій ниві обох навчальних закладів: Львівської православної богословської академії та кафедр католицького богослів‘я Ганноверського та Гільдесгаймського університетів.

Нагадаємо, з благословення Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія з травня 2014 року проректор ЛПБА протоієрей Михаїл Сивак та настоятель Свято-Володимирівської громади м. Ганновера протоієрей Андрій Федчишин почали опрацьовувати відповідний матеріал про богословську діяльність і співпрацю проф. Лопухіна з західними екзегетами та про (загальний) розвиток ісихазму з точки зору правосланої Церкви.

За матеріалами: lpba.org.ua