Військовий капелан УГКЦ здобув право носити чорний берет морського піхотинця

1370844_1397000Морські піхотинці, що воюють в АТО, 2 травня 2017 року, за кілька кілометрів від передової, здобували право носити чорні берети. Разом із бійцями таке право виборював військовий капелан отець Андрій Зелінський, який духовно опікується морськими піхотинцями.

Хлопців, які уже рік воюють в окопах Приазов’я, випробовували смугою перешкод завдовжки 7 кілометрів. До випробування допускають не всіх вояків, навіть якщо вони й довго воюють на фронті. Лише здолавши увесь шлях, молоді бійці отримали берет, після чого повернулися на передову.

“Морська піхота розпочинається не зі статуту бойового, не з бойової техніки, не зі зброї і навіть не з окремого морського піхотинця, – говорить отець Андрій Зелінський. – Морська піхота перш за все це – дух. Це певна філософія життєва, філософія воїна, філософія нескореного, нездоланного, вільного і завжди вірного”.

Як повідомляє о. Андрій Зелінський, учасниками випробування були понад 100 осіб. Для отримання берета існують формальні вимоги: 1) близько 6 місяців служіння в Морській піхоті України; 2) відповідна поведінка; 3) рішення командира; 4) проходження смуги перешкод та 5) складання Клятви морського піхотинця.

Довідка

о. Андрій Зелінський – священик Української Греко-Католицької Церкви, член чернечого згромадження “Товариство Ісуса”, військовий капелан.

Народився 2 вересня 1979 року. Філософську освіту здобував у St. Basil College, Стамфорд, США; богословську – у Pontificia Universita Gregoriana, Рим, Італія; політологічну – у Національному університеті “Києво-Могилянська Академія”, Київ. Основні сфери наукових інтересів та напрямки пасторальної діяльності: християнська духовність у контексті сучасної культури, ідеологія національної безпеки та задоволення духовних потреб військовослужбовців.

Своє капеланське служіння серед військовослужбовців о. Андрій розпочав 2006 р. в Академії сухопутних військ у Львові, а з червня 2014 р. бере активну участь у забезпеченні духовною підтримкою українських військових у зоні АТО, здійснюючи своє служіння у підрозділах ЗСУ під Слов’янськом, Краматорськом, у Пісках, Дебальцевому та під Маріуполем Донецької області.

Автор книг “Соняхи” та “На ріках вавилонських”.

Джерело: RISU