Владика Нестор розповів, чому впродовж тижня його сторінку блокували п’ять разів

Фейсбук-сторінка керуючого Тернопільською єпархією ПЦУ митрополита Нестора (Писика) була «знесена» через кілька годин після публікації на нашому сайті його статті «Звідки взялась Почаївська Лавра та хто її розбудовував». Як з’ясувалось, упродовж тижня це була вже п’ята атака «ботів».

За словами митрополита, його стосунки з фейсбуком ніколи не були простими та легкими. «Йшли певні скарги, коли я навіть нічого не писав. Спочатку скаржились, що я підписаний “Архієпископ Нестор”, мовляв, це не моє справжнє ім’я. Коли сторінку заблокували – я підписався паспортним іменем та прізвищем і відкрив нову».

Митрополит Нестор, фото: nova.te.ua

Наступного разу профіль забанили в жовтні минулого року, коли владика Нестор написав пост про УПЦ, висловивши думку, що ця церква насправді не є незалежною від Москви. «Спочатку намагались підібрати пароль до моєї сторінки, їм це не вдалось. Тоді почалися скарги, після чого автоматика її заблокувала. Мою заяву розглядали кілька днів і сторінку розблокували».

Однак нова хвиля блокувань накрила сторінку митрополита у лютому. Нові атаки відбувалися за таким же сценарієм – «пароль, скарги». «Рівно за сім днів п’ять разів блокували. Видно, що замовник купив “ботоферму” на певну кількість днів, тому що за тиждень скарги зупинилися. Кожного ранку я чекав, сьогодні заблокують чи завтра. При чому, ці атаки йшли також на сторінку Тернопільської єпархії та на акаунт нашої прессекретаря. Це ж не збіг».

Причиною останніх активних атак владика Нестор вважає свою публікацію про історію Почаївської Лаври, тому що іншого допису, який би викликав подібну реакцію, останнім часом у себе на сторінці він не розміщав. «Тому коли я написав пост із закликом не робити репост, а копіювати мій допис про Почаївську Лавру, сенс продовжувати атаки з цього приводу на сторінку зник, але проплачений термін “ботоферма” ще очевидно допрацьовувала». 

Тож кому та чим саме могла не сподобатись стаття митрополита?

Владика Нестор розповідає свою версію подій: «Атака розпочалась саме після публікації та розповсюдження мого допису про історію Почаївської Лаври. Очевидно, що блокування пов’язані з цією статтею. Я думаю, що ця стаття не сподобалася тим, хто маніпулює правдою. І не хоче, щоб люди знали правдиву історію. Я не берусь пов’язувати це з конкретними людьми чи групами. Також не думаю, що в цьому брали участь якісь ієрархічні особи чи церковні структури. Але очевидно, що є певні люди, які намагалися зробити це, щоб широка громадськість не знала викладених мною фактів, хоча вони не є таємницею. Я вказав джерело – книгу митрополита Іларіона (Огієнка), і кожен може з нею ознайомитись, зокрема, в електронному вигляді. Я виклав лише основні факти, найгостріші я оминув, бо не мав наміру вступати в полеміку – я навіть заблокував коментарі до свого допису. Але хтось не хотів, щоб люди цю правду знали. Та оскільки ця інформація дуже поширилась в різний спосіб, то, мабуть, цей широкий розголос був комусь не потрібен і таким чином його намагались зупинити».

Нагадаємо, що 2 лютого 2023 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній беручи до уваги довголітнє віддане служіння Помісній Українській Православній Церкві та плідну архіпастирську працю возвів владику Нестора в сан митрополита.

Читайте також: Митрополит Нестор: «Звідки взялась Почаївська Лавра та хто її розбудовував»