Владика Володимир: “Для праведної людини навіть кінцевий суд є щастям і радістю”

Нехай преподобний Євтимій буде сьогодні нашим покровителем і показує своїм життям  як бути щасливим.  Прочитаймо його біографію, яка є у вільному доступі.  Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії Преосвященніший Володимир під час розважань над Божим Словом в Архикатедральному соборі св. Юра у вівторок 2 лютого 2021 року.
 
Євангеліє від Луки 6:17-23
 
В той час став Ісус на рівнім місці; була там велика сила його учнів і людей вельми багато з Юдеї та з Єрусалиму, і з побережжя Тиру та Сидону. 18. Вони прийшли слухати його й оздоровитись від своїх недуг; і всі ті, що їх мучили нечисті духи, теж оздоровлялись. 19. Увесь народ намагався його торкнутися, бо сила виходила з нього й усіх оздоровляла. 20. Тоді він, звівши на своїх учнів очі, почав казати: Блаженні вбогі, бо ваше царство Боже. 21. Блаженні голодні нині, бо ви насититеся. Блаженні, що плачете нині, бо будете сміятись. 22. Блаженні будете, коли вас ненавидітимуть люди, коли вас вилучать, коли ганьбитимуть вас та коли викинуть як безчесне ваше ім’я Сина чоловічого ради. 23. Радійте того дня й веселіться, бо ваша нагорода велика на небі.
 

“Сьогоднішнього ранку ми чуємо євангельське слово Луки, де Ісус на рівнім місці проголошує блаженства, які є немов би декалогом Нового Завіту. У них закладені певні критерії, які людина повинна виконувати, щоб бути щасливою у майбутньому, бо блаженний – це щасливий”, – пояснив проповідник. 

За його  словами ми читаємо це євангельське слово, коли святкуємо пам’ять преподобних мучеників. Сьогодні, каже владика Володимир,  вшановуємо пам’ять отця пустині преподобного Євтимія Великого. 

Можемо запитати: “В чому проявляється щастя, щоб йти  в пустиню і вести там  досить суворий спосіб життя?”, – закликає задуматися архиєрей і відповідає: “У пустині до преподобного Євтимія, як  і до Ісуса Христа приходили люди, зцілювалися і отримували певні ласки”.

“Нехай преподобний Євтимій буде сьогодні нашим покровителем і показує своїм життям як бути щасливим, а остаточно як бути рівним до Ісуса , що є щойно у  перспективі  вічності, бо для праведної людини навіть кінцевий суд є щастям і радістю”, – сказав Преосвященніший Володимир.