Владика Володимир: “До нас промовляє життєва мудрість: дозвольмо Богу себе здивувати”

До нас сьогодні промовляє подвійна життєва мудрість. По-перше – Бог є  щедрим, а по-друге, дозвольмо Йому себе здивувати. Бо людина має приготувати добрий грунт у своєму серці, а кліматичні умови: дощ, сонце і тепло є Божою справою. У цьому переконаний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

“В сьогоднішньому Євангельському слові  чуємо притчу про сіяча. Зокрема про різні долі посіяного зерна. Ця притча була важливою для первісної Церкви, бо міститься в трьох Євангеліях: Матея, Марка і Луки. Читаючи першу частину Євангельсього уривку можна поставити собі питання: чи ця притча є дійсно доброю новиною, тобто благовістю?  Адже чуємо про більші втрати чим успіхи. Можемо звинуватити сіяча у  марнотрастві, бо він мав би знати де зерно може рости, а де ні”, – зауважив проповідник. 

“В другій частині притчі сам Ісус Христос детально пояснює її зміст. Позаяк Він є великим проповідником всіх часів і більшого від Нього нема”, – додав єпископ. 

За його словами, до нас сьогодні промовляє подвійна життєва мудрість: по-перше – Бог є  щедрим, а по-друге, нам важливо дозволити Йому себе здивувати.

Архиєрей звернув увагу на те, що  сіяч щедро засіває зерно знаючи наперед його долю. Також він не складає наперед великих стратегій, не  думає, що там нема сенсу сіяти, бо всеодно не зійде. Навпаки він ризикує і надіється, що може навіть на тернистому грунті чи серед каміння виросте кілька сильних і загартованих рослин, які врешті принесуть плід.

Все, що бориться, каже владика Володимир, є сильним і загартованим. Сіяч думає навіть про птахів, щоб вони мали поживу. Відтак Бог довіряє кожній людині, що з неї щось буде добре. Він має певний план і нікого передчасно не списує. 

“Ісус є сіячем, який посланий Богом для того, щоб сіяти Боже Слово у людські серця. Йому треба було 30 років мовчати, щоб промовити до світу. Мовчанка чи тиша – це також велика активність”, – переконаний він.

“Звичайно, що врожай сильно залежить від грунту і будь-який господар його перед цим добре готує. Це елементарні знання з аграрної технології.  Коли господар сіє він розуміє, що частина зерна може пропасти, але все ж сіє. Хто з Богом починає комерцію, той завжди програє. В Бога є свої розрахунки: він терпеливий, милосердний і справедливий”, – наголосив проповідник.

На його переконання, за прикладом сіяча Ісус рано чи пізно постукає до кожного людського серця,  щоб побачити плід. Ісус запевняє нас, що на доброму грунті зерно плодоносить сторицею. Тоді всі невдачі компенсовуються і ніхто вже не думає про втрати. Така є перспектива Царства Небесного. Все в житті є процесом, який ніколи не може припинитися і на все потрібно свій час і жертви. 

“Так само є з нашим життям і покликанням: дитячі роки, молодість, вибір життєвої дороги і стану, своєрідна боротьба з кліматичними умовами, старість чи радше золотий вік, а тоді жнива. В житті не може бути все ідеальним, бо до досконалості ми лише прямуємо”, – додав на завершення єпископ-помічник Львівської архиєпархії.