Сьогодні, 26 листопада, в УКУ відбулась науково-практична конференція присвячена 150-річчю від дня народження громадського та релігійного діяча Андрея Шептицького. Тема конференції «Внесок Андрея Шептицького у розвиток духовної спадщини українського народу» об’єднала педагогів з різних регіонів Західної України, які на початку урочистості заспівали духовний гімн «Молитва за Україну». Близько двох десятків педагогів кожен по-своєму представили постать митрополита Андрея та його діяльність.
Доповідачі акцентували увагу на творчості і плодах митрополита у сучасному контексті. Кожен вчинок та слово Шептицького є для нас сьогодні дороговказом.
Андрей Шептицький очолював Церкву і українське суспільство впродовж 40 років. Пережив 7 режимів, на своїх плечах переніс дві війни. «Навіть під час війни і лунання гармат Шептицький пише «Декрет про виховання». – каже Олег Огірко, доцент кафедри філософії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. Він поєднував християнське виховання з національним вихованням. Митрополит привчав до всього українського. За словами митрополита, християнин повинен бути патріотом, але його патріотизм не може ґрунтуватись на ненависті. Правдивий патріотизм – правдива любов до ближнього».
За словами Ігора Дрогобицького, доцента кафедри теорії та методики навчання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти, митрополит Андрей в одному із своїх пасторських послань апелював до вчителів, щоб ті не тільки давали знання, але й вчили молодь застосовувати знання на практиці.
Книгу митрополита Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату» педагоги радили перечитати і тримати як настільну книгу усім державним мужам, які прийдуть у парламент.
За матеріалами: прес-служби ІЕС