«Я просив: “Боже, покажи на нас свою славу”», — Олександр Богомаз, священник із Мелітополя

Команда проєкту Українського католицького університету «Малі історії Великої війни» запрошує переглянути фрагмент інтерв’ю з отцем Олександром Богомазом, священником УГКЦ з Мелітополя.

Отцеві Олександрові 34 роки. Він провів 9 місяців в окупованому росіянами Мелітополі зі своїми парафіянами. Після 9-ти місяців проведених в окупації, російські загарбники «видварілілі» його з окупованого міста. Отець не хотів покидати Мелітополь, бо там його парафіяни: «Зараз, коли я тут, а вони там  це мій найбільший біль, що я не можу з ними пройти цей шлях». 

Повного інтерв’ю, на прохання отця, автори проєкту поки що не публікують. Проте можна переглянути кілька епізодів, які є свідченням живої Церкви. 

«Мир і радість ми знаходили на молитві. Я молився, аби люди, які понадіялися на Бога, не осоромилися… Я просив: “Боже, покажи на нас свою славу”», — Олександр Богомаз, священник із Мелітополя.

Як йдеться у повідомленні на сайті УГКЦ, Олександр Богомаз народився і виріс у селищі Нижні Сірогози. Навчався у Мелітопольському педагогічному університеті, а потім — Київській Трьохсвятительській духовній семінарії. Після її закінчення, у травні 2016 року, Олександра рукопоклали на священника. Він повернувся в рідне селище де став настоятелем парафії святого Олександра патріарха Царгородського Української греко-католицької церкви. Також він був священником у Мелітополі в церкві Різдва Пресвятої Богородиці.

4 грудня отець Олександр співслужив на Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві, яку очолив Блаженніший Святослав. Як повідомив Глава УГКЦ, Мелітопольську парафію нещодавно російські окупанти розгромили. На окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей ворог продовжує переслідувати греко-католицьких священників.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав поцілував руку звільненому отцю Олександрові

Молімося за наших священників та вірних, які нині перебувають в окупації. 

Молімося за наших Воїнів, аби Бог дарував нам певну перемогу над ворогами! 

Підтримати проєкт «Малі історії Великої війни»: https://supporting.ucu.edu.ua/donate/?order=war-stories

Джерело: сайт Українського католицького університету