Янголи на святкове дерево: Як у Львові дружина священника створює різдвяні прикраси

Львів’янка Марія Шульган виготовляє вироби ручної роботи  з текстилю. Серед робіт майстрині – різдвяні та великодні прикраси. Хоча цією справою займається всього-на-всього рік, однак сьогодні вже отримує чимало замовлень. Окрім творчої діяльності, Марія працює медиком і виховує трьох доньок. А виготовляє різдвяні прикраси у парі – зі своїм чоловіком-священником.

Перші вироби на продаж пані Марія почала виготовляти рік тому. Зі слів майстрині, її увагу привернули іграшки ручної роботи, які вона побачила у домі рідних під час різдвяної гостини. 

«Коли ми відвідували родичів у час Різдва,  я помітила у домі на ялинці  прикраси з підручних матеріалів, які виглядали оригінально. Я ж поцікавилась, де придбали такі унікальні іграшки, та мені відповіли, що це зробили своїми руками. Тоді я шукала техніки і схеми, за якими спробувала виготовити подібні іграшки самотужки. Відтоді я і займаюсь цією справою»‎, – говорить майстриня. 

Жінка виготовляє різні вироби у різдвяний та великодній періоди, а також на Стрітення. Серед її робіт – ангелики, сніжинки, великодні яйця. Для іграшок використовує атласні стрічки та намистини, а здебільшого виготовляє фігури в техніці канзаші.

«Найбільше замовляють ангеликів. Для них потрібно атласну стрічку та оздоблення з бусин. Фігури можуть бути різних розмірів, для цього треба і стрічки відповідної ширини та цупкості.  Спершу виготовляємо заготівлі – спіднички та крила. Складаємо за технікою канзаші, скріплюємо термоклеєм, прошиваємо бусини. Тоді прикріплюємо голову ангела, шнурок, на якому висітиме іграшка та оздоблюємо іграшку на смак»‎.   

Для виготовлення однієї такої іграшки майстрині достатньо 30 хвилин. За день може зробити близько 25 штук. Марія додає, що робота неважка, але доволі кропітка. Щоб іграшка не вийшла деформованою, потрібно чітко дотримуватись симетрії.  Але в допомозі завдячує своєму чоловіку, який долучився до рукоділля і допомагає дружині з різдвяними іграшками.

«Чоловік виконує кропітку справу – формує заготівлі. Він складає спіднички і крила для іграшки, а я виконую всі інші процеси. Це неабияк пришвидшує роботу. Попри те, що мій чоловік сам зайнятий парафією, адже є священнослужителем, та він мене підтримує і допомагає, адже бачить, як мені ця справа приносить задоволення»‎, – ділиться Марія. 

Окрім творчої справи, пані Марія має основну  роботу – працює в медичній приватній лабораторії. А також виховує трьох доньок, яким по п’ять, вісім та одинадцять років. Попри таку зайнятість, жінка займається рукоділля щодня, окрім свят та неділі. Зізнається, навчитись виготовляти іграшки – неважко. Необхідно лише практикувати, і з кожним разом виходитмие вправніше. Єдине, що бракує майстрині, то це часу. 

«Буває, що часу геть немає, але я щовечора після роботи і домашніх справ намагаюсь займатись своїм хобі. Ця справа не втомлює  мене, а навпаки. Після робочого дня я таким чином відпочиваю, адже творю те, що мені до душі. Якщо на початку діяльності це був для мене як спосіб додаткового заробітку, то сьогодні для мене це стало чимось більшим»‎, – ділиться Марія Шульган.

Сьогодні майстрині надходять чимало замовлень з різдвяними наборами. Упаковка з десяти іграшок вартує всього 350 гривень. Однак набір формують за бажанням покупця: замовнику виготовляють іграшки та кількість  на його смак.  А придбати прикраси у майстрині можна за посиланням на сторінку у Фейсбук

Підготувала: Наталя Стареправо

Фото: майстрині Марії Шульган