Вчора львівським соціумом блискавично поширилася новина про те, що у Львові закривається книгарня НТШ, яка знаходиться на проспекті Шевченка. Це досить відома книгарня, вона діяла і за радянських часів, і за України, там можна було знайти всю солідну літературу, як щодо української історії, науки, мистецтва, тощо. Туди приходила вся еліта міста Львова і не тільки. Люди, коли приїздили до Львова із-за кордону, то відразу заходили до тієї книгарні, щоб купити собі книгу. І вчора у мережу потрапила новина про те, що ця книгарня зачиняється. Ця новина спричинила ефект шоку у багатьох людей. Сьогодні я розмовляв із заступником Львівського міського голови Андрієм Москаленком, який мені пояснив, що книгарня НТШ буде діяти, але закривається поруч “Українська книгарня”. І головною причиною є те, що просто люди книжки не купують.
А чому ж люди перестали читати? Бо вони надають перевагу перегляду різного роду серіалів, “відосиків”, чи “кварталів” різних, ток-шоу політичних. І не читаючи, люди тупіють. Коли людина читає книжку, то прочитаний текст, спонукає її думати, аналізувати ситуацію, а образ який подається у телебаченні -це легкодоступна їжа, яку нам подають у тому вигляді, щоб ми її спожили і задовільнили свої інтстинктивні потреби. Але, можливо,тому у нас в Україні такий хаос, бо люди не читають.
На превеликий жаль, велика частина українського народу просто не читає. Я вам скажу, як священник, коли іду святити хати, то читається кілька псалмів. Очевидно, їх може прочитати дяк, чи я сам. Але я переважно даю читати псалми кожному із представників родини, починаючи від батька і до дітей. І що я вам скажу? Читають найкраще діти. Бо коли даєш батькові читати, якому всього-навсього 30 з чимось років, то він починає шукати окуляри, ніби не бачить, а насправді читати не вміє. Жінки ще так-сяк, а діти найкраще читають, принаймні вони стараються. Але коли вони дорослішають, то розуміють, що те читання їм нічого не дасть.
Я хочу промовити хоча б до тих, які можуть промовити до інших. Я вас прошу, благаю, купити раз на місяць хоча б одну книжку і прочитати. Просто підрахуйте, скільки за місяць ви переглядаєте відео, а скільки читаєте книжок, хоча б маленьких. Якщо ми будемо ті книжки купувати, то існуватимуть книгарні, постануть видавництва, відповідно автори, які ті книжки пишуть, будуть почуватися, що вони потрібні. І таким чином, ми відродимо науку. Щоб відродити науку, треба щоб вона була нам потрібною.
Тому, закликаю всіх тих, які дуже стурбовані закриттям книгарень, замість ставити лайки під постами обурення, сьогодні ж, напередодні Різдва, відвідати українські книгарні і купити своїм дітям, чоловікові, якусь книжку. Щоб бодай би чоловік прочитав як він має до жінки відноситися, а жінка, щоб знала у чому суть природи чоловіка. А діти, нехай теж читають і пізнають цей світ. Книжка була, є і буде. Вона не зникне. Швидше зникне інтернет. Але коли книжка втрачає популярність, то тоді правда стає непопулярною.