Запрошуємо на три останні дискусії XV Екуменічного соціального тижня

 7 жовтня – останній день 15 Екуменічного соціального тижня «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей». Запрошуємо долучитися до трьох сьогоднішніх дискусій. Анонси – нижче:

У Львові фахівці різних галузей окреслять виклики для ідентичності у час війни

Що становить загрозу для збереження ідентичності? Як зберегти її у зовсім несприятливих обставинах? Про це та інше дискутуватимуть у п’ятницю, 7 жовтня, у межах ХV Екуменічного соціального тижня.

Дискусія «Виклики ідентичності в час війни. ВПО, мігранти» відбудеться у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка», вул. Степана Бандери, 12. Також охочі зможуть приєднатись через Zoom або ж переглянути трансляцію у соціальних мережах Facebook та Youtube. Розпочнеться дискусія об 11.30.

Партнером заходу є Міжнародний Інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». 

Дискутуватимуть на тему викликів ідентичності такі учасники Екуменічного cоціального тижня:

  • Ірина Ключковська, кандидатка педагогічних наук, доцентка, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Олексій Позняк, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник, завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України;
  • Мирослава Керик, кандидат історичних наук, голова правління Фонду «Наш вибір», співробітниця Інституту Філософії та соціології Польської Академії Наук;
  • Світлана Одинець, канд. наук у соціальній антропології, міграціології, журналістка;
  • Ярослава Хортяні, членкиня Екзекутивного комітету Світового Конґресу Українців (СКУ), голова Комітету з питань членства в СКУ, голова Товариства української культури в Угорщині
  • Владика Степан Сус, Єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, титулярний єпископ Зігріса, голова Пасторально- міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ;
  • Микола-Мирослав Петрецький, політик, депутат румунського парламенту, президент Союзу українців Румунії.

Дискусію модеруватиме Оксана П’ятковська, кандидатка економічних наук, заступниця директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

 

Про постаті Андрея Шептицького та Йосипа Сліпого роздумуватимуть під час Екуменічного соціального тижня

У п’ятницю, 7 жовтня, у рамках 15 Екуменічного соціального тижня «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей», відбудеться  дискусія «Роль Андрея Шептицького та Йосипа Сліпого у збереженні культурної спадщини та формуванні національної ідентичності». Подія розпочнеться о 14:00 год на Філософсько-богословському факультеті УКУ, конференц-зал (м. Львів, просп. Св. Івана Павла ІІ, 35а). Крім того, до дискусії можна буде долучитися й у режимі онлайн (ZOOM-, Facebook- та YouTube-трансляції). 

Під час заходу обговорять беззаперечний вплив Андрея Шептицького та Йосипа Сліпого не лише у формуванні та збереженні національної ідентичності українців, але й у її безцінному сакральному значенні для виховання майбутніх поколінь вільних людей.

«Дискусія стосуватиметься питань ролі Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосипа Сліпого у збереженні культурної спадщини та формуванні національної ідентичності. Будемо говорити про українські світи, які ці постаті формували як в Галичині, так і у вільному світі. Сфокусуємося на темах освіти, підтримки молоді, людей у важких обставинах. Поговоримо про інвестиції в різні справи, що дали добрі результати для суспільства», – розповідає модератор заходу д-р Юрій Скіра, директор ГО «Центр досліджень історії Східних Католицьких Церков», Львів.

Учасники заходу: о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ; д-р Ігор Медвідь, заступник директора Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка; д-р Зіновій Свереда, незалежний політичний та економічний аналітик, Львів; д-р Ліліана Гентош, старша наукова співробітниця Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка; д-р Роксолана Вербова, старша викладачка Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

 

Міжнародні експерти розповідатимуть про різні грані ідентичності у межах Екуменічного тижня

У фінальний день ХV Екуменічного соціального тижня, 7 жовтня, відбудеться вебінар «Різні грані ідентичності». Науковці з різних країн поділяться своїми поглядами на ідентичність та дадуть відповіді на питання слухачів. Розпочнеться дискусія о 16.00 год.

Вебінар модеруватиме доктор Тарас Дзюбанський, директор Інституту релігії і суспільства УКУ.

Учасниками заходу будуть:

  • доктор Хадже Садже, асоційований член Центру Палестинських Студій SOAS, Лондонський університет, Великобританія;
  • доктор Хассан Муса, Богословська Семінарія ECWA, Кеґоро, Нігерія;
  • доктор Лап ван Кунг, Декан Інституту передових досліджень Азійської культури та богослов’я, почесний генеральний секретар Християнського інституту в місті Гонг Конг, ГО “Права християн”;
  • доктор Франсіз Швазель, Директор Магістерської Програми з історії, Католицький інститут Парижу.

Вебінар відбудеться на платформі Zoom. Трансляція події також буде доступна у соціальних мережах Facebook та Youtube.

 

Більше про події Екуменічного соціального тижня дізнавайтесь тут:

https://www.facebook.com/events/420221005286673/

http://esweek.org.ua/ua/

 

Програма Форуму на сайті www.esweek.org.ua.

Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна. 

Довідка

Міжнародний суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» – це проект, в межах якого відбуваються заходи різного формату – академічні, культурно-мистецькі, просвітницькі та практичні – щороку на нову тематику.

Вже 15 років поспіль міжнародний форум гуртує людей зі всієї України та світу. Серед учасників — представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, які збираються разом, щоб творити синергію, нові ідеї та історії успіху.

Цьогорічний форум присвячений темі ідентичності.