Запросіть святого помолитися з вами вервицю

Молитися на вервиці інколи буває складно тому, що ми відволікаємось. Також вервиця (розарій) може видатися нудною. Тому є спосіб, який може інколи дуже допомогти –  моліться разом зі святим у Небі.

Це може бути канонізований святий, або хтось, про кого ми твердо віримо, що він на Небесах. Як пояснює Катехизм Католицької Церкви (ККЦ 956), святі є нашими могутніми заступниками.

Заступництво святих: «Будучи глибше з’єднаними з Христом, мешканці неба причиняються до більшого зміцнення Церкви у святості (…). Вони не перестають заступатися за нас перед Отцем, приносячи Йому в дар свої заслуги, здобуті на землі через єдиного Посередника між Богом і людьми – Ісуса Христа (…) Так їхня братерська турбота є найбільшою допомогою у наших немочах» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. «Lumen gentium», 49).

Читайте також: Дев’ять святих, які любили молитися на вервиці

До прикладу, святий Домінік, умираючи, звернувся до своїх братів такими словами: «Не плачте, я буду вам кориснішим після своєї смерті і допоможу вам більше, ніж за свого життя» (див. Йордан Сакський, Життя, 4, 69).

А свята Тереза від Дитятка Ісуса написала: «Моїм постійним заняттям на небі буде творити добро на землі».

У своєму Слові на честь сорока мучеників святий Василій Великий у IV столітті казав: «Ці 40 мучеників – нездоланна сила, невичерпна благодать, нагальна допомога для всіх християн, збір мучеників, непереможне військо, величальний хор! Скільки труду мусили ми докласти, щоб знайти хоча б одну людину, яка була б здатна за нас ублагати Господа. А тут їх аж сорок в один голос підносять молитву до небес. Бо де двоє або троє зібрані в ім’я Господнє, там і Він є серед них (Мт. 18, 20). А коли їх зібралося аж сорок, то хто сумніватиметься в Божій присутності?» – і продовжує:

«До 40 мучеників звертає своє прохання засмучений, щоб позбутися своїх лих, до них припадає і радісний, щоб зберегти свої успіхи. Жінка молиться до них за своїх діточок, за щасливе повернення чоловіка з далекої дороги, недужий прохає про зцілення. Нехай і ваші прохання долинуть до мучеників».

Читайте також: Місяць Матері: травень – простір молитви до Богородиці

Тож нема нічого дивного, якщо святі як наші Небесні друзі з радістю приєднаються до нас у молитві розарію. Хоч ми їх не побачимо і, ймовірно, не відчуємо їх присутності, ми можемо бути здивовані невидимою благодаттю, яку отримаємо від цієї практики.

Тож наступного разу, коли будете молитися розарій, подумайте про те, щоб запросити святого молитися з вами. Або ж ви можете помолитися з тими хто лише прямує до святості: Отець Іван Гнатюк: «Я кажу, що це є “Молитовна Армія”».