Завтра зі Львова вирушить проща до Унівської Лаври. Маршрут

У неділю, 25 серпня 2019 р.,  о 7 год ранку Божественною Літургією у Храмі св. Арх. Михаїла (вул. Винниченка 22), розпочнеться ХХVІ піша проща до Святоуспенської  Унівської Лаври з нагоди престольного празника Лаври.

Цьогоріч проща присвячена 150-літтю Блаженного священнномученика Климентія Шептицького, 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля і 100-літній річниці відновлення Студійського монашества у Святоуспенській Унівській Лаврі 

Тема прощі: “НІЧОГО БО НЕМА СХОВАНОГО, ЩО НЕ СТАЛО Б ЯВНИМ 
(Лк. 8.17)”

МАРШРУТ ПРОЩІ

25 СЕРПНЯ 2019 Р.Б. НЕДІЛЯ

ЛЬВІВ, Храм св. Архистратига Михаїла
7:00 – ЛІТУРГІЯ
9:00 – вихід прощі
МИКЛАШІВ, Храм Різдва Пресвятої Богородиці
Польова дорога до Верхньої Білки
ЗАСТАВНЕ, Храм свв. Безсрібників Косми і Дам’яна 
(НОЧІВЛЯ)

26 СЕРПНЯ 2019 Р.Б., ПОНЕДІЛОК

ЗАСТАВНЕ, Храм свв. Безсрібників Косми і Дам’яна 
(Літургію очолить преосвященний Владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський)
ГЛИНЯНИ, Храм св. Миколая
КРИВИЧІ, Храм св. Архистратига Михаїла
СЛОВІТА, Храм св. Івана Богослова
(НОЧІВЛЯ)

27 СЕРПНЯ 2019 Р.Б., ВІВТОРОК

СЛОВІТА, Храм св. Івана Богослова
(Літургію очолить преосвященний Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівський)
УНІВ, Лавра Успення Пресвятої Богородиці
ХРАМОВИЙ ПРАЗНИК16:00 – зустріч прочан
Молебень до Пресвятої Богородиці
СЕРЕДА, 28 СЕРПНЯ
24:00 – Єрусалимська Утреня
3:00 – Похід зі свічками на Чернечу гору
4:00 – Архиєрейська Божественна Літургія. Очолить Преосвященний Владика Венедикт, правлячий Архиєрей єпархії Святого Миколая у Чикаго, Водосвяття 
Молитви за недужих
9:30 – Акафіст до Пресвятої Богородиці
11:00 – Архиєрейська Божественна Літургія. Очолить Блаженніший Патріарх Святослав
17:00 – Вечірня

Додаткова інформація: Монастирська фірта при храмі св. Арх. Михаїла у Львові, вул. Винниченка 22
( 032) 235 7355
Керівник прощі: єрм. Пантелеймон Гербери, студит

0988880494 – бр. Роман Гнатів

Під час триденної духовної мандрівки прочани матимуть можливість приступити до Тайни Покаяння, долучитися до Богослужінь, молитися, спілкуватися, читати Біблійні уривки по групках, а також слухати реколекційні науки від  спеціально запрошених реколектантів, серед яких Преосвященний Владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, Прерсвященний Владика Теодор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ.

Організатори просять про молитовну підтримку успішного проведення прощі. Протягом останніх років у серпневій прощі до Унівської Лаври бере досить велика кількість прочан (понад 1500 осіб) з різних куточків України і закордоння. Така ситуація вимагає досить клопіткого приготування, яке вимагає немалих видатків, які пов’язані переважно з поселенням та харчуванням прочан, перевезенням речей, технічним супроводом тощо. З огляду на це організатори просять про фінансову підтримку прощі.

Довідка: Серпнева піша проща Львів- Унів –  вже традиційна трьохденна духовна мандрівка прочан, які вирушають зі Львова 25 серпня і прибувають до Унева 27 серпня напередодні празника Успення Пресвятої Богородиці. На сьогодні серпнева проща налічує близько 1500 прочан і  має три маршрути: перший провадить через села Чижиків і Лагодів, другий – через Звенигород і Станимир і третій – через Верхню Білку і Лагодів.

В Україні прощі до Унева відновилися з початком Незалежності, коли Лавру було повернено монахам – студитам. Першу прощу, після довгих років переслідування, було зорганізовано в серпні 1991 року з нагоди храмового празника Лаври. Попровадив її єрм. Йосиф Мілян (зараз  єпископ-помічник Київської Архиєпархії) разом з Марійською дружиною храму св. Архистратига Михаїла у Львові. У перших роках проща тривала два дні. Кількість прочан, що брала участь у прощі коливалася від 150 до 300 осіб.  Переломним моментом в новітній історії серпневих прощ до Унева став 1999 рік. Саме тоді прочанський шлях було збільшено до трьох днів. У 2000 році до організації прощі приєдналася молодіжна християнська організація «Українська Молодь – Христові». Завдяки посиленій активності її членів за декілька років серпнева проща набрала більш молодіжного колориту, а кількість прочан збільшилася до 1000 осіб, а в деяких роках навіть більше.