Архієпископ Філарет (Кучеров): “Стає дивним, коли християни висловлюють свою політичну позицію підпалом храму”

280px-Епископ_Филарет_(Кучеров)Офіційний коментар Архієпископа Львівського і Галицького Філарета (Кучерова) з приводу підпалу храму на Сихівському масиві у Львові:

“Сьогодні вночі о 2:00 год. від рук радикально налаштованих людей було підпалено православний храм. Те, що відбулося у Львові, не вкладається в свідомості людей. Стає дивним, коли християни висловлюють свою політичну позицію підпалом храму. Ми живемо в ХХІ столітті, але спостерігаємо за тим, що нічого не змінилося від часів гонінь на Христа. Іісус Христос був гнаний вчора, гнаний сьогодні і буде гнаний завжди. Але тільки Христос є вчора, сьогодні і назавжди, а ім‘я гонителів зникли з лиця землі.
Слава Богу за все! З глибоким упованням на Милість Божу сприймаємо Його відвідування!
Прикликаю на протоієрея Володимира з паствою Боже благословення та прошу молитов, щоби Господь заспокоїв своїх чад. Закликаю всіх до любові, примирення, порозуміння і єдності в Христі Іісусі”.

Про навмисний підпал храму також повідомляє прес-секретар Львівської єпархії УПЦ о. Маркіян Каюмов: “Факт навмисного підпалу є беззаперечним, оскільки електроенергія до храму не була підведена, тим паче, прибувши до храму священик та представники єпархіального управління виявили демонтоване вікно, через яке ймовірно і було вчинено підпал” – йдеться у його повідомленні на Facebook.

Однак речник ДСНС Львівщини Віталій Туровцев зазначив ZAXID.NET, що попередньою причиною виникнення пожежі є коротке замикання елетромережі. «Точну причину пожежі встановлять правоохоронці. За попередньою версією, вогонь виник внаслідок короткого замикання електромережі. Можу сказати, що вогонь ішов зсередини будівлі. Однак деталі ще мають встановити правоохоронці», – розповів ZAXID.NET речник ДСНС Львівської області Віталій Туровцев.

Версію про те, що вогонь у приміщенні поширився зсередини згодом підтвердила і Нацполіція. «На місці події працювали експерти та слідчо-оперативна група. Вогнем частково пошкоджено будівлю та майно. Внаслідок пожежі постраждалих немає. Сума збитків встановлюється. Попередньо встановлено, що займання виникло всередині приміщення церкви», – йдеться у повідомленні правоохоронців.

Нагадаємо, що близько 02:20 вночі 3 лютого 2018 року виникла пожежа у храмі УПЦ МП на просп. Червоної Калини, 89. Це той самий храм, який тиждень назад закликали демонтувати активісти і законність будівництва якого мали перевірити Держархбудінспекція та Держгеокадастр.

Більше читайте тут: У Львові вночі горів храм УПЦ