Філософсько-богословський факультет УКУ розпочинає набір на сертифікатну програму «Від слова до Слова»

 Філософсько-богословський факультет Українського католицького Університету запрошує всіх, хто цікавиться біблійними студіями та богослов’ям і хоче набути вміння глибше розуміти біблійний текст, на сертифікатну програму «Від слова до Слова» – студії з гебраїстики та писемних джерел християнського Сходу.

В рамках програми пропонують онлайн-курси:

 Давньоєврейська мова-1 (початковий рівень)

 Біблійна арамейська мова-1 (початковий рівень)

 Юдейські джерела доби Другого Храму

 Історія івриту

 Давньогрецька мова (койне)-2 (продовження)

 Давньоєврейська мова-2 (продовження)

 Біблійна арамейська мова-2 (продовження)

Що ви отримаєте?

  • Можливість обрати один або кілька онлайн курсів
  • Можливість розпочати вивчення мови з «нульового» рівня
  • Зручний формат навчання: онлайн, через платформу Zoom
  • Безкоштовне навчання для студентів УКУ
  • Додаткові практичні матеріали
  • Сертифікат про успішне завершення навчання з кредитами ЄКТС

Обсяг курсу – 15 навчальних занять (30 академічних годин), 2 кредити ЄКТС

Вартість одного курсу – 2500 грн

Зареєструватися: https://docs.google.com/forms/d/1idNio_lACKWsPd_mrfb9eAKz5b8UtUwK4FI5GLVGrqU/

Інформація про курси:

  • ДАВНЬОЄВРЕЙСЬКА МОВА-1 (ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ).
  • Початок навчання 04.10.2022
  • Дні навчання: кожного вівторка о 17:00 год

Анотація: курс для початківців, що охоплює загальні відомості про давньоєврейську мову, основи фонології, правопису та основні розділи морфології іменних частин мови: займенника, іменника, прикметника, числівника.

Викладач курсу – о. Андрій Чорнописький, докторант Українського Католицького Університету, спеціалізація “Біблійне богослов’я”. На даний час здійснює своє служіння у Філадельфійській Архиєпархії УГКЦ (США).

  • БІБЛІЙНА АРАМЕЙСЬКА МОВА (ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ).
  • Початок навчання 07.10.2022
  • Дні навчання: кожної п’ятниці о 18:00 год

Анотація: початкові відомості про біблійну арамейську мову, що включають фонологію, основи правопису, а також морфологію іменних частин мови: займенника, іменника, прикметника, числівника.

Викладачка курсу – Анастасія Орєхова –  магістр релігійних наук (Вищий Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського, Київ), ліценціантка програми «Біблійне богослов’я» Українського Католицького Університету (Львів), ліценціантка програми «Екуменічне богослов’я» Папського Університету св. Томи Аквінського «Angelicum» (Рим). З 2013 року вивчає біблійний іврит, в 2016-2019 роках вивчала семітологію та гебраїстику в рамках Літній шкіл, що були організовані Центром юдаїки на базі Національного Університету «Острозька академія».

  • ЮДЕЙСЬКІ ДЖЕРЕЛА ДОБИ ДРУГОГО ХРАМУ
  • Початок навчання 06.10.2022
  • Дні навчання: кожного четверга о 17:00 год

Анотація: курс ознайомить студентів із основними текстами єврейської писемності, створеними у період між V ст. до н.е. та VIIІ ст. н.е.; формує уявлення про специфіку релігійного світогляду та історико-культурні характеристики епохи, що відображені в літературних пам’ятках цієї епохи; має на меті навчити студентів орієнтуватися у єврейських джерелах цієї доби, знати їх класифікацію, основи літературної та джерельної критики.

Викладач  курсу: Дмитро Цолін – доктор філологічних наук (семітська філологія), доцент Кафедри біблійних наук УКУ; автор навчального посібника “Арамейська мова біблійних текстів і Тарґума Онкелоса” (Київ: Дух і Літера, 2017); автор низки публікацій англійською та німецькою мовами щодо перекладів Старого Завіту арамейською, а також морфосинтаксису дієслова в середньоарамейських мовах і діалектах; організатор Міжнародних літніх шкіл з семітської філології при Національному університеті “Острозька академія” в 2016 – 2018 роках.

  • ІСТОРІЯ ІВРИТУ
  • Початок навчання 05.10.2022
  • Дні навчання: кожної середи о 10:10 год

Анотація: курс охоплює огляд основних етапів розвитку єврейської мови від давньоєврейського (біблійного) періоду до сучасного івриту. Для участі в курсі потрібні лише базові знання про особливості івриту, володіння цією мовою не є обов’язковим. Учасники курсу розглянуть цікаві тексти, створені на різних етапах тритисячолітньої історії єврейської мови, обговорюватимуть історію єврейської культури, яка відображена в них. Курс викладається українською та російською мовами.

Викладач курсу – д.-р Ар’є Ольман,  народився в С.-Петербурзі, в юності виїхав до Ізраїлю, де здобув освіту з лінгвістики, гебраїстики, біблеїстики та етнології. Співробітник Академії івритскої мови у Єрусалимі. Автор кількох десятків публікацій з різних аспектів історії та теорії івриту. Викладає у кількох академічних коледжах Ізраїлю (Левинські, Ахва, Тель-Хай) такі предмети: “Загальна семантика”; “Дискурс та комунікація”; “Сучасна лінгвістика”; “Соціолінгвістика івриту”; “Мова сучасної преси”; “Iсторія івриту”; “Теорія розмовного івриту”. Викладав на школах семітології в Острозькій академії: “Історія івриту”, “Мішнаїтський іврит”, “Вступ до юдейської екзегези”.

Джерело: ucu.edu.ua