«Наша біда в тому, що ми не знаємо одне одного, а якщо ми частіше будемо зустрічатися і спілкуватися то вирішимо всі проблеми і знайдемо порозуміння» – владика Димитрій під час міжрелігійного круглого столу

BKV_7800У Львові 10 грудня відбувся Міжрелігійний круглий стіл присвячений християнсько-ісламському діалогу та кримським татарам. Участь у заході взяв Високопреосвященний владика Димитрій (Рудюк) митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Владика розкрив суть міжрелігійного християнсько-ісламського діалогу та як його правильно вести.

«Під цим діалогом дуже часто розуміють політичний, економічний, соціокультурний, традиційний і релігійний характер. Діалог у спектрі цих стосунків між мусульманською і християнською цивілізаціями існував завжди, але тільки у 20 столітті цей спектр вибудував взаєморозуміння і повагу один до одного» – зауважив митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Також владика Димитрій окреслив основні полемічні тези з боку християн та мусульман, які виникали при спілкуванні представників цих релігій та декларувалися у документах. «Кінцевою метою християнсько-мусульманського діалогу завжди було питання спасіння» – переконаний митрополит.

BKV_7802На думку владики, заяви про те, що Церква з повагою ставиться до мусульман це прекрасний початок діалогу, але цього не достатньо. «Бо ми бачимо як виклики сучасного українського суспільства, світової спільноти, секуляризованого світу дають нам можливість поглиблювати цю співпрацю. Тому якщо говорити про християнсько-мусульманський діалог в Україні, то православна і католицька Церкви вітають цю співпрацю» – наголосив митрополит Львівський і Сокальський.

Зокрема, владика Димитрій розповів про приклад співпраці православних громад Київського Патріархату та мусульман у Криму, які зараз знаходяться у складному становищі. І нагадав про те, що кримські татари навіть заявили, що нададуть мечеті для молитви християнським громадам, якщо буде потреба.

«Тому ми й надалі повинні продовжувати соціокультурний і релігійний діалог між християнами й мусульманами в Україні, особливо тут на Львівщині, куди вже приїхали і приїжджають кримські татари. Якщо ми частіше будемо зустрічатися і спілкуватися товирішимо всі проблеми і знайдемо порозуміння. Наша біда в тому, що ми не знаємо одне одного. А без цього нам дуже важко скласти собі уяву про спільноту мусульман в Україні. І хоч ми й різні, але нас об’єднує прагення єдності в Україні і боротьба за її незалежність».

Нагадаємо, 10 грудня у Львові відбувся Міжрелігійний круглий стіл присвячений християнсько-ісламському діалогу та кримським татарам. Участь у заході взяли представники християн та мусульман, громадські діячі і активісти. Завершився круглий стіл прочитанням молитви-резолюції.

Захід організував Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» за підтримки Львівської міської ради.

До теми:

«Для нашої спільноти важливим є активна участь переселенців-мусульман у житті Львова при збереженні своєї ідентичності» – Ернест Абкелямов під час міжрелігійного круглого столу

Тарас Дзюбанський: «Якщо у кожній людині ми будемо бачити собі подібного, наше українське суспільство зможе перебороти увесь пострадянський синдром неповаги, упереджень, дискримінації та стереотипів»