Ухвалене напередодні Генеральним синодом Церкви Англії рішення про висвячення жінок в єпископи стане ще однією перешкодою в екуменічному діалозі англікан з православними і католиками. Так коментують рішення представники цих Церков. Повідомляє Православний оглядач.
Коментуючи прийняте рішення, колишній керівник патріаршої прес-служби, протоієрей Володимир Вигилянський нагадав, що «на Таємній вечері навколо Христа зібралися апостоли-чоловіки, ті, хто повинен нести в собі образ Христа на головній службі – Євхаристії». Священик додав, що православні християни виходять з того, що «тайнозвершувателі Євхаристії являють собою Христа», тому ними мають бути чоловіки. «Проте апостольське служіння жінок ніхто не відміняв, у нас в історії Церкви багато рівноапостольних жінок, їх святі імена загальновідомі», – говорить отець Вигилянський.
Архиєпископ Бернард Лонглі, голова Відділення з питань діалогу і єдності Католицької конференції єпископату Англії та Уельсу, сказав, що це рішення становить перешкоду для повної єдності. Однак, зазначив він, діалог з Англіканською Церквою триватиме надалі. Він також додав: католики належно оцінили факт, що рішенням Генерального синоду Церкви Англії ті англіканці, які «прагнуть зберегти історичне розуміння єпископату, що його поділяють Католицька і Православна Церкви», матимуть таку змогу. Для них передбачено так званих «літаючих» єпископів-чоловіків, які відвідуватимуть парафії, де не сприймають священства жінок.
Нагадаємо, що остаточно прийняті в понеділок зміни в законодавчі документи Церкви Англії, що зрівнюють чоловіків і жінок у правах на представництво в церковній ієрархії, було названо історичним, оскільки залишило в минулому багатовікову традицію.
Рішення про висвячення жінок в єпископи підтримали нинішній Предстоятель Церкви Англії архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі і прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який сказав у парламенті після цього рішення, що Церква Англії буде «Церквою сучасною, співзвучною суспільству».
Свячення жінок в священики практикується у англікан з початку 1990-х років, і до теперішнього моменту вони становлять третину кліру Церкви Англії. Жінки вже несуть єпископське служіння в інших англіканських церквах, зокрема в США, Канаді, Новій Зеландії, Австралії, Ірландії та Уельсі.
Більшість традиційних неопротестантських церков України, Росії та Білорусії (Євангельські християни баптисти, Християни віри євангельської – п’ятидесятники…) також заперечують жіноче священство як таке, що не відповідає Священному Писанню (Біблії).
На фото єпсикоп Кетрін Джеффертс Шорі з Єрусалимським Патріархом Феофілом (2013)