о. Тарас Мисяковський: «Універсальна місія Бога – звертатися до кожного, бачити та розуміти його»

13 липня, наступного дня після святкування пам’яті апостолів Петра і Павла, християни східного обряду відзначають Собор святих славних і всехвальних 12 апостолів Христових. Саме апостоли були тими людьми, які невтомно служили людству, доносячи йому істину Христової науки. Із своїм Учителем вони розділяли усі труднощі, що траплялися  на їхньому шляху. І навіть після Вознесіння Ісуса, і сходження на апостолів Святого Духа, вони продовжили своє служіння Сину Божому, доносячи до кожного народу світло Христової науки.

Про символізм свята Собору дванадцяти апостолів роздумує капелан Центру опіки сиріт, директор дитячого простору дошкільної освіти «Ангелики» отець Тарас Мисяковський:

«Сьогодні ми святкуємо Собор дванадцяти апостолів, які дуже близько були біля Христа, пройшли з Ним шлях віри. Сьогодні вони для нас постають прикладом. Але важливо є зосередитися на цій цифрі – дванадцять, адже було дванадцять апостолів. Вона не просто так вибрана. Якщо ми подивимося у Старий Завіт, то  ми чуємо про те, що Господь обирає дванадцять колін Ізраїля. Для тих людей, які слухали Христа, бачили Його, бачили цих дванадцятьох апостолів, означало, що Христос, немовби з кожного коліна, обирає по представнику. Можемо говорити ще більше. Не тільки цих дванадцять апостолів було, але ще і 72 наймолодші, які теж були біля Христа і Йому слугували. Вони називалися Його учнями. І для юдеїв ця цифра 72 теж мала колосальне значення. Вона означала те, що було сімдесят народів. Саме таке розуміння було у юдеїв.

 Що сьогодні ці учні нам повідомляють? Христос, наш Господь, промовляє до кожного народу. Він немовби посилає представника у кожне коліно, а, отже, не має особи, яку би Господь пропустив і не побачив. У цьому відкривається універсальна місія Бога – звертатися до кожного, бачити кожного, розуміти кожного. Тому нехай кожний із нас знає і розуміє, і із впевненістю довіряє тому, що Господь є біля нас, що Він нам допомагає, ніколи нас не залишає – ні у бідах, ні в радостях, але завжди веде дорогою спасіння».

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Тараса Мисяковського