Представники різних конфесій міста вшанували 100-річчя пам’яті жертв геноциду вірмен

11168466_738097202974821_5554189031665681925_nУ Львові вшановують 100-річчя пам’яті жертв геноциду вірмен Західної Вірменії. Заходи розпочалися молебнем за упокій жертв геноциду у Вірменському кафедральному соборі (вул. Вірменська, 7/13). Очолив молитву настоятель Львівської єпархії Вірменської Апостольської Церкви о. Тадеос Ґеворґян.

«Справа в тому, що політика, яку спрямували проти корінного християнського населення Османської імперії, фактично, була закінченням того, що почали ще в часи Арабського Халіфату. Це було знищення християнської цивілізації на теренах Південного Сходу. Турецька влада в ті часи хотіла знищити корінне населення, щоб закріпитися на тій території. Це була політика проти народу, який мав іншу віру, інші погляди, іншу мову. Ця боротьба призвела до вірменського геноциду, до геноциду християн на теренах Османської імперії. І геноциди продовжуються, бо людство не засудило злодіянь», – розповів настоятель Львівської єпархії Вірменської Апостольської Церкви о. Тадеос Ґеворґян.

Після молитви учасники перейшли хресною ходою до пам’ятника Т.Г. Шевченкові, де відбулося жалобне віче пам’яті жертв геноциду вірмен.

Участь у заходах взяли представники вірменської громади Львова та священнослужителі міста різних конфесій.

«Сьогодні сум сповнює вірменський народ, а також і наш народ, який пережив свій геноцид на 20 років пізніше – Голодомор. Ми, як християни, маємо інше розуміння і свідомість смерті. Християнину смерть не страшна, бо він зустрічається з Богом. Ми не обираємо в якому народі народжуємося, в який історичний час чи соціальних обставинах, але маємо свідчити свою християнськість світу. Хай Господь дасть нам, щоб ці свідки віри, які тоді загинули були свідками того, щоб більше це не повторилося і щоб будь яке зло зникало з наших сердець» – зазначив владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

«Ми сьогодні разом з вірменським народом маємо можливість свідчити цілому світу про те, що робить гріх, коли він виявляє свою дію в земному житті. Він не тільки руйнує саму людину, а й доводить до того, що позбавляє іншу людину дару життя. Ми сьогодні виявляємо надію, що всі, хто постраждали, не тільки яких ми сьогодні згадуємо, – Воскреснуть з мертвих.. І хай Господь, який об’єднав нас усіх у спільній молитві дасть у майбутньому мир і злагоду нашому місту і народові» – зазначив під час віче о. Іван Хомин, настоятель храму Вознесіння Господнього УПЦ КП.

За словами прес-секретаря Львівської єпархії УПЦ ієромонаха о. Маркіана Каюмова, християнин, якої б національності не був, є жалом у плоті людства і саме через це несе свою покуту і страждання. А у стражданні ми усі єдині, бо усі наші християнські нації у різні часи зазнавали геноцидів та переслідувань. «Тому сьогодні, коли ми прославляємо Воскреслого Христа, маємо молитися до Нього і просити щоб ми, усі наслідники мучеників наших народів, були достойними Царства небесного, якого вони досягли своїми мученицькими вінцями» – наголосив о. Маркіан.

До вшанування 100-річчя пам’яті жертв геноциду вірмен Західної Вірменії долучилися представники влади міста та області, а також небайдужі львів’яни.

«Дорога Христа є складною і важкою. Ми розуміємо ваш біль, тому що це також і наш біль. Ми перейшли через страшні лихоліття минулих століть. Маємо сьогодні біду у нашій країні, коли частина території знаходиться в окупації. Я дякую усім за підтримку, за розуміння. І знайте завжди, що ми є з вами. Ми завжди є разом, бо ми – християни і розуміємо, що тільки будучи разом ми зможемо виконати настанову Ісуса Христа, щоб ми були разом, щоб любили один одного і дбали один про одного», – звернувся міський голова Львова Андрій Садовий.

Довідка:

Днем геноциду вірменського населення прийнято вважати день 24 квітня 1915 року, коли турецькі правителі наказали зібрати всю вірменську інтелігенцію в Стамбул і депортувати. Багато хто був цього ж дня убитий.

Фото: Валентина Євтушок