Спільнота УКУ та польські благодійники придбали надсучасний мікроскоп для військового госпіталю

Один із військових госпіталів Львова отримав у подарунок надсучасний мікроскоп для нейрохірургічних операцій. Повідомив про це Український католицький університет, що ініціював збірку на прилад.
 
Це найбільш точний та найновіший мікроскоп для нейрохірургічних операцій, який зараз є в Україні. Його вартість – 1 млн. злотих (близько 250 тис. євро). Збірку на закупівлю мікроскопа в липні оголосили багатолітній мер Вроцлава Рафал Дуткевич, Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ Борис та ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах.
 
Кошти були зібрані завдяки благодійникам та польському народові. Серед організацій та жертводавців, які долучилися до збірки –  Український католицький університет, Народна самооборона Львівщини, Молот, Auroom, DataArt, Poland Helps, Siepomaga.pl, Margarete Müller-Bull Stiftung, Ania i Rafal Dutkiewiczowie.
 
2 березня благодійники, лікарі, представники влади зібралися, аби подякувати усім, хто долучився до ініціативи.
 
 
Рафал Дуткевич під час інавгурації УКУ в Польщі зазначив: «Ми з дружиною Анною у липні відвідали Львів та Український католицький університет. Тоді ми також завітали в один з військових госпіталів. Хірург, який показував нам лікарню, сказав, що їм потрібен мікроскоп для виконання нейрохірургічних процедур, оскільки у них був старий мікроскоп ще з 1992 року. Тож одразу після візиту ми вирішили організувати збірку. Адже для операцій медики потребують сучасного обладнання. Прилад, який нам вдалося купити, – це найновіший нейрохірургічний мікроскоп, який є в Україні на сьогодні. Ми дуже радіємо, що у такий спосіб змогли допомогти Україні. Дякуємо усім за пожертви. Така співпраця зі Львовом та з УКУ врятує багато життів та поверне здоров’я багатьом українським воїнам».
 
Ректор УКУ отець Богдан Прах подякував усім за підтримку: «Для всього світу важливо зрозуміти, наскільки велику ціну платить Україна сьогодні у цій війні. Поранені військові потребують найкращої медичної допомоги. Ми дякуємо за ініціативу п. Рафалу Дуткевичу, усім благодійникам, усьому польському народові. Хай Бог благословить вас. Україна дуже потребує вашої підтримки!»