Тривалий карантин вичерпує всі наші внутрішні ресурси. Тому шукаємо додаткового натхнення, духовної енергії. Отож пропонуємо вам переглянути фільми, які додадуть віри і сил не втрачати радості і спраги до життя.
«Кароль: Людина, що стала Папою»
30-і роки ХХ століття. Польща. Десятирічний Кароль Войтила сповнений радості і надій, які поступово починають руйнуватися. Спочатку помирає його мати і брат, потім починається війна – люди виїжджають з країни, рятуючи власні життя. З’являються перші передумови гоніння на євреїв. Кароль Войтила у горнилі подій, які абсолютно змінюють життя. Так починається його шлях у Церкві, аж до 1978 року, коли Кароль стає Папою Іваном Павлом ІІ і приймає на себе виклики світу. Фільм мотивує до розпізнання покликання. Інколи через випробування Господь дає нам зовсім інші можливості. Важливо переглянути, зокрема у межах столітнього ювілею святого Папи Івана Павла ІІ.
«Попєлушко: свобода є в нас»
Фільм, який також представляє собою важкий відтинок в історії Польщі, зокрема 80-і і діяльність «Солідарності». Отець Єжи Попєлушко, священик, який не боїться викликів комуністичного режиму, надалі дає духовні настанови, не кориться атеїстичним викликам і також стає активним громадським діячем. Отець Єжи загинув наприкінці 80-их насильницькою смертю, однак його життєва постава стала точкою неповернення для комуністів, а духовне свідчення надихнуло поляків здійснити зміни у власній державі.
«Хто ніколи не жив»
Отець Ян – пересічний священик, який присвятив своє життя задля служіння наркозалежним та ВІЛ-інфікованим. Невдовзі, коли здавав аналізи для профілактики у клініці, він дізнається про те, що хворий на СНІД, остання стадія. Отець вирішує ізолюватися від світу, закритися в монастирі і доживати там останні дні. Проте невдовзі священик розуміє, що Господь дає йому такі випробування задля свідчення. Переглядати тим, хто гадає, що у житті вже все втрачено.
«Куди йдеш? Quo Vadis»
Екранізація твору знаменитого польського письменника Генрика Сенкевича. Історія представляє нам Рим часів перших християн, де віра у Христа сприймається як щось дивне і непопулярне. Кохання Лігії та Марка Вініція представляє, як можна відкривати Бога через іншу людину. Переглядати тим, хто вважає, що життя не містить сенсу.
«Тільки мене люби»
Одного разу у двері успішного архітектора Міхала постукала симпатична дівчинка, яка назвалася його дочкою, і виявила бажання жити з батьком. Як вписати дитину у бурхливе холостяцьке і самітнє життя? Спочатку Міхал гадає, що це чийсь злий жарт, проте Міхайліна згодом стає для нього відкриттям батьківства. Переглянути тим, хто відмежувався від сім’ї і гадає, що близькі є навантаженням, а не джерелом натхнення.
Підготувала Юліана Лавриш