У Гарнізонному храмі відкрили унікальну виставку ікон, врятованих з-під Бахмута

У львівському Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відкрили виставку ікон з міста Бахмут на Донеччині, які знайшли та врятували з-під завалів зруйнованих будинків українські захисники. Про це пише kapelanstvo.info.

Відкриття виставки відбулося 5 червня 2023 року за участі військових, які привезли унікальні ікони до Львова. Вони поділилися спогадами, як діставали ікони з понівечених домівок, з-під завалів. Бійці розповіли, що забрали їх до свого місця розташування, щоб молитися перед ними. Для того, щоб врятувати ікони, вони ризикували своїм життям. Захисники відзначили, що саме у день Великодня ці ікони були для них свідченням великого Божого дару, що вони продовжують жити; ці ікони є символом Божої присутності та захисту.

«Для нас ці ікони – це символ Бахмута, якого ми запам’ятали для себе. Для нас, Захисників, Бахмут – це не тільки місто, будинки, але й Герої, яких зберіг Господь, або тих, хто вже не з нами. Бахмут – це символ українського козацького духу», – розповів командир групи сил спеціальних операцій «Шквал» Сергій Лейченков.

Голова Центру військового капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ І настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук також підкреслив культурну й духовну цінність врятованих ікон: «Хотів би подякувати Захисникам України, які врятували ці ікони. Ікони – це “двері”, через які кожен прямує до Бога. Через російських окупантів, на жаль, наша сакральна спадщина знищується. Завдяки Захисникам України ці ікони врятовані, і сьогодні перед ними продовжують молитися. Це є свідченням великої перемоги нас, українців, які залишаються висококультурною та духовною нацією, які люблять і вірять в Бога».

А реставратор Арсен Шпак зауважив також, що врятовані ікони мають свою культурну та сакральну цінність: «Справжня цінність цих ікон – вони врятовані з того міста, де постійно точаться бої.  Також це пам’ять, яку вони тримають у собі та незламність. Ці ікони мають свою сакральну цінність, адже перед ними молилися, взивали з вдячністю, зрештою, продовжують молитися. Агресія росії нищить все на своєму шляху. Збереження культурної спадщини – важливе, оскільки це дозволить захистити нашу багатолітню культуру».