У Львові вийшла друком книга шрифтом Брайля про Блаженнішого Любомира

У Львові  видають три нові книги  для незрячих людей, першою з яких стала праця про Блаженнішого Любомира (Гузара) зі серії «Видатні особистості» редакторки медіаресурсу «Укрінформ» Ольги Опанасенко. Відтепер особи з порушенням зору зможуть більше дізнатися про видатного Главу УГКЦ, адже книгу створено шрифтом Брайля із аудіоверсією. Про це повідомляє Укрінформ.
 
«Наразі ми друкуємо і озвучуємо три книги, це – “Подолати Минуле. Глобальна історія України” Ярослава Грицака (дев’ять томів), енциклопедія для допитливих “Зростаємо українцями” і книга про Любомира Гузара “Видатні особистості”, яку написала Ольга Опанасенко», – у коментарі Укрінформу  повідомила виконавча директорка львівського осередку української спілки інвалідів («УСІ») Оксана Потимко.
 
Проєкт розпочали із книги про Блаженнішого Любомира, ювілейний рік якого цьогоріч вшановує Українська греко-католицька церква. Оксана Потимко зазначила, що цю книгу давно хотіла адаптувати для незрячих людей: свого часу Блаженніший благословив проєкт «Відчинилося життя», де незрячі діти та дорослі виступають у супроводі симфонічного оркестру. Та й сам патріарх УГКЦ, коли осліп в останні роки свого життя, просив записувати аудіоверсії книг.
 

Тираж видання — 60 примірників у двох частинах (загалом 120 книг) з ілюстраціями. Кожен рельєфний малюнок у книзі має опис шрифтом Брайля, що дозволяє дізнатися про Любомира особливості – якого кольору в нього очі, яка міміка, в що вбраний тощо. Також є qr-код, за яким можна прослухати аудіоверсію.

За словами керівниці «УСІ», книга увійшла в проєкт «Подолати минуле: Україна в подіях і особистостях», який реалізують для того, щоб аудиторія незрячих людей, а це 80-100 тис. населення, змогла перебороти стереотипи про історію України, насаджені радянщиною, та дізнатися достовірні факти: «Проєкт підтримав Культурний фонд на суму 826 тисяч гривень. В межах цього проєкту ми маємо адаптувати для незрячих людей три повнометражні фільми: “Атентат”, “Нескорений” і “Владика Андрей”. Ми маємо надрукувати шрифтом Брайля 640 книг».

Завершити роботу над книгами та адаптацією фільмів для незрячих планують до кінця вересня.

Як зазначила авторка біографії «Любомир Гузар» Ольга Опанасенко, для неї стало приємним сюрпризом те, що у Львові видали її книжку шрифтом Брайля. «Я цю книгу робила на замовлення видавництва і була дуже рада писати про таку видатну особистість. Під час роботи дізналася дуже багато чого цікавого не лише про Гузара, а й про історію релігії та України загалом. Мені особисто вона дала дуже багато. І я сподіваюся, що й маленьким і дорослим читачам вона покаже, якою саме має бути вільна людина в Україні, яка береже культуру, історію і робить усе для людей. Я була приємно здивована, що видають мою книгу шрифтом Брайля. Рада, що незрячі люди зможуть відкрити для себе світ Любомира Гузара», – сказала Ольга Опанасенко.