У системі охорони здоров’я розробляють професійний стандарт медичного капелана

10 березня 2023 року Національним агентством кваліфікацій (НАК) зареєстровано заявки на розроблення проєктів професійних стандартів капелана та помічника капелана в охороні здоровʼя. Це крок до офіційного визнання капеланства в Україні як професії та важливого складника духовно-психологічної підтримки осіб, що перебувають на лікуванні у закладах охорони здоровʼя. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. 

Розробником проєктів стандартів виступатиме ГО «Асоціація капеланів в охороні здоровʼя України». До складу робочої групи входитимуть представники різних конфесій та Міністерства охорони здоровʼя України. Розроблення планують завершити не пізніше лютого 2024 року. Ознайомитися з заявками на розроблення проєктів стандартів можна на офіційному вебсайті НАК.

Зазначимо, що останні роки схарактеризувалися низкою кроків у напрямі впровадження капеланства в сфері охорони здоровʼя. Серед них – затвердження кваліфікаційних характеристик на професії «капелан в охороні здоров’я» та «помічник капелана в охороні здоровʼя», створення капеланських служб та перші призначення капеланів в охороні здоров’я на посади у заклади охорони здоровʼя, включення духовної опіки через капеланське служіння до класифікатора професій, а також визначення духовної підтримки складовою паліативної допомоги і започаткування перших програм з клінічної душпастирської підготовки. Церква також проводить підготовку священнослужителів, що зможуть здійснювати постійну душпастирську опіку над закладами охорони здоров’я. Зокрема, у 2020-2021 рр. під егідою Патріаршої Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ відбувся спеціалізований вишкіл медичних капеланів, участь у якому взяли десять священнослужителів УГКЦ та ПЦУ.

Вже зараз медичні капелани здійснюють служіння у багатьох закладах охорони здоров’я, а деяких лікарнях, зокрема Львівщини, Франківщини, Київщини – офіційно прийняті на роботу.