29 серпня 2023 року відбулася представники Української греко-католицької церкви та Української Церкви християн віри євангельської зустрілися, щоб на міжцерковному екуменічному рівні обговорити проблематику травм і ран війни та подальшу співпрацю щодо їхнього зцілення. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.
У зустрічі взяли участь Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіана (Карвацька), секретар-референт Комісії Мирослава Полець, старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок. директор Департаменту освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк, директор Департаменту душеопікунства УЦХВЄ Богдан Левицький, заступник директора Департаменту освіти УЦХВЄ Богдан Галюк та заступник директора Департаменту душеопікунства УЦХВЄ Іван Мудрий.
Сестра Севастіана представила душпастирську програму УГКЦ «Зцілення ран війни». Ця програма, започаткована з благословення Глави УГКЦ, спрямована на духовенство та богопосвячених осіб. Мета програми — надати духовенству необхідні знання перед новими воєнними викликами; три її аспекти – душпастирський супровід, психічне здоров’я, питання стійкості — долання випробування. Співавтором програми є очільник Інституту психічного здоров’я УКУ Олег Романчук. Душпастирська програма розпочинається 17 вересня й охопить різні терени України; організатори ставлять за мету залучити до неї все духовенство УГКЦ.
Старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок розповів про досвід їхньої Церкви у праці із травмою війни, зокрема на первинному рівні — через семінари для пастирів і дияконів. Він також висловив припущення, що іноземний досвід не може до кінця відповісти на потреби українців, тому важливо напрацьовувати власні шляхи взаємодопомоги. В УЦХВЄ прагнуть перелаштувати освітню систему в Церкві – від дитячої до вищої освіти. Важливим елементом, який планують уводити в душпастирство, є стресостійкість.
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, заначив, що ділення досвідом і об’єднання зусиль різних Церков може принести плідні результати. «У наших двох Церквах формується ядро, яке за собою може повести інших. Ми творимо площину, середовище, яке буде цією тематикою займатися. Досвід допомоги людям, успіхів і невдач — головний майданчик, щоб рухати вперед душпастирство — душпастирський досвід», – зазначив Отець і Глава УГКЦ. «Обмін досвідом дуже цікавий. Нам важливо зрозуміти, що не ми єдині намагаємося відповісти на потребу лікування травм. Такий обмін буде дуже важливим. Наша комісія — майданчик рефлексій, де постійно акумулюється досвід. Щобільше досвіду, то краще зможемо послужити людям».