В УКУ під час літньої школи досліджують соціальну думку Митрополита Андрея Шептицького

ArticleImages_60325_Літня-школа-1w З 22 червня, впродовж тижня, 29 учасників літньої школи з України, Польщі та Білорусі досліджують соціальне вчення митрополита Андрея Шептицького та можливості його імплементації в умови сучасного суспільства.

Зокрема завтра, 24 червня, 9.30 год. відбудеться лекція Ярослава Кота «Милосердя, допомога, порятунок: Католицька Церква і євреї у XVII–XX ст.».

Як сказав на відкритті Мирослав Маринович, президент Інституту релігії та суспільства, віце-ректор УКУ, постать митрополита Андрея є для нас, але також і для Європи, тестом, який ми повинні скласти: «Андрей Шептицький належить історії, але не відходить в історію. Він завжди з нами. Не минає жодного року, щоб його ім’я не пройшло як виклик, запитання, на яке ми маємо дати відповідь».

ArticleImages_60325_Літня-школа-2wВіце-ректор підкреслив, що Літня школа – це відповідь на виклик часу, можливість зазирнути у соціальне вчення митрополита, щоб учасники могли самі робити висновки. Він закликав учасників не приховувати свої тривоги чи застереження, тому що усі прийшли з різних контекстів, а значить – мають різне уявлення про постать митрополита.

Ярослав Кіт, координатор Школи, розповів про програму, яка складатиметься із двох блоків: лекцій Ярослава Грицака, Мирослава Мариновича, Олега Турія, Тараса Возняка, Оксани Гайової і Йосифа Зісельса,  а також навчальних екскурсій. Учасники поїдуть в м. Жовкву, с. Прилбичі, с. Вишня, Крехівський монастир, в якому Шептицький приймав монаші обіти, а також в архів Центрального державного історичного архіву, де побачать документ Берестейської унії та документи Петра Могили, Богдана Хмельницького і митрополита Андрея Шептицького.

У програмі літньої школи – перегляд фільмів та дискусії серед учасників. Як сказав Ярослав Кіт, графік буде дуже насичений і дозволить краще розуміти соціальне вчення митрополита Андрея, який є формувачем еліти, людиною, яка випередила свою епоху.

Завершиться школа Архиєрейською Літургією в соборі св. Юра, яку очолить вл. Ігор (Возьняк), та молитвою у крипті собору, де похований митрополит Андрей. Про це повідомляє прес-служба УКУ.

Школу  уже п’ятий рік поспіль проводить Інститут релігії та суспільства, що досліджує соціальний аспект діяльності митрополита Андрея Шептицького.