Відомий священик ПЦУ пропонує святкувати Великдень разом з усім християнським світом

Священик Православної Церкви України, викладач Київської православної богословської академії Андрій Дудченко вважає, що православним треба жити “не фантазіями, а реальністю”, і запропонував святкувати Великдень із рештою християнського світу.

Про це він написав 27 березня у Facebook.

“На першому Вселенському Соборі, зокрема, вирішили, що всі християни святкуватимуть Воскресіння Христове в один день. Вирішили дотримуватися Александрійської пасхалії. Алгоритм такий: спочатку має настати весняне рівнодення, далі має настати повний місяць, а найближчої неділі після цього – Великдень”, – написав він.

Рівнодення настає 21 березня за новим стилем. Повний місяць, згідно з астрономічним календарем, настане 28 березня.

“Оскільки це буде пізній вечір, то літургійно це вже буде неділя. Виходить, Воскресіння Христове має бути наступної неділі, тобто 4 квітня. Але у нас чомусь Великдень буде аж 2 травня. Усе через те, що за основу обчислення у нас беруть не рівнодення, а умовне рівнодення, тобто 21 березня за старим стилем. День, який фактично не є рівноденням, а в нинішньому столітті спізнюється на 13 днів. Тому ми будемо чекати наступного повного місяця, а потім неділі. Тому я за новий стиль і за нову пасхалію. Тому що треба жити не фантазія, а реальністю. І щоб зберігати вірність рішенням Першого Вселенського Собору, Великдень треба святкувати всім християнам разом”, – зазначив о. Дудченко.

Джерело: РІСУ