«Ви у підпіллі?» Журналістка навідалась до храму УПЦ МП у Львові

Кореспондентка «ВЗ» навідалась у Свято-Троїцький храм, який розташований у Львові на вулиці Антоновича. Журналістка вирішила розвідати чи не ховаються окупанти та колаборанти у рясах священників та чи діють у Львові філіали російської церкви.

Подаємо уривки з репортажу.

«Вирушаю до храму на вечірню Літургію… Жодних табличок з інформа­цією про те, що тут розташова­на церква, немає… Туристи най­частіше знаходять церкву через Googl maps у телефоні».

«Запитую у чергового, коли буде Служба і чи буде світло? Кажу, що вперше у храмі, хотілося б усе добре роздивитися.

— А як ви нас знайшли? — за­питує черговий. — Таблички тут немає.

— Побачила з вулиці баню з хрестом, — відповідаю…

— А це церква московського патріархату? — питаю.

— Офіційно — Українська православна церква. Московський чи немосковський патріархат — окрема справа! Підпорядковується Блаженнішому Онуфрію. У нас є ікони Божої Матері – і російські, і українські. Що з нами буде далі, як там зверху розпо­рядяться, невідомо…

— А що з вами може бути?

— Церкву можуть закрити…»

Читайте також: Експертна група: УПЦ залишилася підпорядкованою частиною російської церкви

Опісля журналістка вирішила поспілкуватися з прихожанами, від однієї з них вона дізналася про те, що жінка ходить до цього храму, бо тут «істинна церква». Вийшовши з храму вона продовжила розмову з іншою жінкою, що живе поблизу храму, яка навпаки розповіла, чому перестала ходити в храми Московського патріархату:

«Вони як зомбі… Я вивчала різ­ні релігії, навіть буддизм… І вва­жаю, що Бог — єдиний! Він — всередині нас. Як захотіла, стала вдома біля ікони, помолилася. Бог мене чує! Колись у мене було багато вдома ікон, і я вирішила частину з них віддати церкві, що на Короленка. У той час працювала в Італії, приїхала на якийсь час додому, треба було робити ремонт. А священник мене запитує: «А ви часом не в Італії працюєте?». Відповідаю: «Так!». «Ви дивіться, в храми їхні не ходіть, бо це величезний гріх». Після цих слів я у цю церкву більше не ходила…».

Читайте також: Ігумен Іов (Ольшанський): У Львові я чув про «триєдиний народ» на власні вуха

Журналістка дочекалась початку Вечірні та дізналась, що богослужіння проводиться церковнослов’янською мовою, очевидно, що з північним російським ізводом.

Не виявивши колаборантів того вечора, журналістка вирішила прийти в інший день.

«Зранку, у суботу, була повітряна тривога, але Літургії у храмі не відмінили. Чергові прибирають сніг на подвір’ї… Заходжу у крамничку.

— Чи є у вас видання про Свято-Троїцький храм? — запитую у жіночки.

— Немає… Може, на сайті по­читайте.

— Таблички на храмі немає, літератури немає. Ви у підпіллі?

— Та ні, не у підпіллі (усміха­ється. — Авт.). У священника можете про все запитати — отця Дмитра. Церква ще будується, тільки недавно розписали храм.

Проповіді у храмі ведуться церковнослов’янською та укра­їнською мовами, — каже продавчиня релігійної атрибутики. — Російською Службу тут ніколи не проводили. В нас Українська православна церква (УПЦ), а не Православна церква Украї­ни (ПЦУ)…

— московського патріархату?

— Ні, московського патріарха­ту вже немає. Бо почалася війна, і ми відмовилися від них… Поминаємо Онуфрія. У нас всі священники українці. До нас приходили служби, все перевіряли. Нічого не знайшли, і не могли знайти. У нас немає заборонених речей».

Читайте також: УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі

Журналістка помітила, що більшість літератури продається в храмі російською мовою. Опісля вона хотіла дізнатись у священника, чому на церкві немає жодної таблички.  

«Не маю бажання з вами спілкуватися, — відрізав отець Дмитро. — Зараз зайнятий, вибачте…».

Нагадаємо, що в грудні минулого року СБУ виявила на території Львівської єпархії УПЦ (МП) антиукраїнську літературу та документи щодо сприяння мобілізації в РФ.

Читайте також: Митрополит Філарет (Кучеров): «В Україні більше немає УПЦ Московського патріархату»

Який статус отримала УПЦ (МП) після змін в статуті?

Чи достатньо священику залишити Московську церкву?

Степан Бандера про релігію, християнство та Церкву