“Використовуймо Божу свободу як вільність від гріха”, – владика Володимир

Християство є релігією вільності, бо Господь відв’язав наші пута гріха і дарував свободу.  Знову  таки важливо, щоб ми цю свободу використали як  вільність від гріха. Постараймося, а вже побачимо, як вийде! Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії Преосвященніший Володимир під час розважання над Словом Божим в Архикатедральному соборі св. Юра у понеділок  1 березня 2021 року.

Євангеліє: Мр. 11, 1-11.

1. В той час, колй Ісус наблизився до Єрусалиму і прийшов до Витфагії і Витанії, біля Оливної гори, він послав двох своїх учнів, 2. кажучи їм:– Ідіть у село, що перед вами, і як тільки ввійдете у нього, найдете прив’язане осля, на яке ніхто з людей ще не сідав. Відв’яжіть і приведіть його. 3. А коли вам хто скаже: що робите? – скажіть: Господь його потребує, і негайно відішле його назад сюди.4. Пішли вони й найшли осля, прив’язане коло дверей, на вулиці, і відв’язали його. 5. Деякі з тих, що там стояли, казали їм:– Що робите, чому відв’язуєте осля?6. Ті їм відповіли, як сказав Ісус, і їх відпустили.7. Привели вони осля до Ісуса, поклали на нього свою одежу, і він сів на нього. 8. І багато хто стелили свою одіж на дорозі, інші ж різали віття на полі і стелили по дорозі. 9. Ті, що йшли попереду, і ті, що слідували ззаду, викликували:10. – Осанна! Благословен, хто приходить в ім’я Господнє! Благословенне грядуче царство отця нашого Давида. Осанна на висоті! 11. І він увійшов у Єрусалим, у храм, і оглянув усе; а що було вже пізно, вийшов з дванадцятьма у Витанію.

Урочистий в'їзд Ісуса до Єрусалиму | Ukrainian Orthodox Church of the USA

 

“Маємо сьогодні відчуття квітної неділі, а в повітрі витає весняна свіжість, позаяк  маємо перший день весни. Євангельське слово має тематику вербної неділі. Взагалі це велика рідкість в Євангелії, що Ісус сам себе називає Богом.Ще більша рідкість, що Він чогось потребує. В  даному випадку чуємо, що Ісус потребує осля. Щоби в’їхати в Єрусалим зі сторони оливної гори, бо саме звідти очікували прихід месії. Але не такого месію очікували. Радше очікувалиполітичного визволення. Тому не всі змогли Його прийняти. Спочатку кричали: “Осанна!”, а згодом: “Розпни!”  Такою нестабільною є людська дума”, – зазначив проповідник. 

Владика Володимир звернув увагу на те, що осля, яке просив Ісус  було прив’язаним.  Момент відв’язування осля  символізує християство, яке є релігією вільності, бо Господь відв’язав пута гріха і дарував свободу. 

“Знову  таки важливо, щоб ми цю свободу використали як  вільність від гріха. Постараймося, а вже побачимо, як вийде!”- підкреслив Преосвященніший Володимир.