Впродовж 21-22 березня християни Львова мали змогу відновити свій дух. Команда сайту “Духовна велич Львова” організувала передпасхальні екуменічні реколекції. «Страждання, смерть і воскресіння» – тема неформального спілкування між мирянами та духовенством трьох конфесій: Римо-Католицької Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви та Вірменської Апостольської Церкви.
Такі духовні дні зменшують відстань між парафіянами та священнослужителями. Адже попри знайомство з традиціями та обрядами різних церков, учасники реколекцій дивилися фільм “Скафандр і метелик” з отцем Петром Франківом, вікарієм парафії храму святого Антонія.
“Грішник сповідає грішника. Бог не вибирає нас, священиків, досконалими. Ми завдяки один одному стаємо ближче до Бога” – зазначив о. Петро Франків, розвіявши міф надлюдини в образі духовенства.
Навчання настоятеля парафії Покрови Пресвятої Богородиці, отця Андрія Сокальчуа запам’яталися роздумами над пороком 21 століття.
“Ми навчили себе виправдовувати: вбивство, крадіжку, образу. Але прийде час і Бог цього не слухатиме”, – розповідає о. Андрій Сокальчук і додає: “В стражданні є дві сторони: можу я страждати, а можуть – через мене”.
Перший день реколекцій завершився піднесенням у буквальному сенсі. Учасники піднялися на висоту 65-ти метрів. Це була унікальна можливість побачити Львів сакральний з вежі Корнякта при Успенській церкві.
Недільний ранок розпочався з літургії у Вірменському соборі. Особливим співом хористів та історією церкви від диякона Армена Акоґяна завершилися вихідні духовної віднови.
Насамкінець процитуємо слова о. Петра Франківа, які підсумовують ці реколекції: “Зустріч в храмі. Це зустріч з Господом”.
Нагадаємо, що у грудні минулого року, впродовж Різдвяного посту, ми під час днів духовної віднови спільно розмірковували про милосердя та жертовність. Окрім того, учасники мали нагоду взяти участь у Богослужіннях трьох храмів міста – у Свято-Георгіївському кафедральному соборі УПЦ, Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла УГКЦ та у храмі Святителя Іоана Золотоустого УПЦ КП.
Фоторепортаж Сніжани Палажченко