«Її покровом, ніби щитом, ми захищаємося»: день свята Покрову Пресвятої Богородиці

«Коли ж усі ті біди допікають нам, тоді, як знамення велике, з’являється швидка помічниця роду християнському, невидимим заступництвом нас бережучи та покриваючи. Це бо знамення дав Господь тим, що бояться його, щоб утекти їм з-перед лиця лука, бо в світі цьому покладені ми як знак на стріляння, летять на нас стріли зусібіч: одні від ворогів видимих, що натягують і націлюють луки і хваляться на нас у гордості своїй; інші від лука ворогів невидимих, щоб жалітися нам: терпіти не можемо бісівського стріляння; інші від єства, що на дух воює; інші від лука праведного Божого гніву та заборони, про що говорить Давид: “Коли хто не навернеться, буде гострити меча свого він, свого лука натягне і наставить його, і йому приготовив смертельні знаряддя, він зробить огнистими стріли свої”. Отими всіма стрілами хай не будемо поранені смертно; дасться нам знамення, щоб утекти від лиця лука, — Покров пречистої і преблагословенної Діви; її покровом, ніби щитом, ми захищаємося, цілі від стріляння пробудемо, бо та Захисниця наша має тисячу щитів на наш захист» (Святитель Димитрій (Туптало), Слово на Покров Пресвятої владичиці нашої Богородиці, Житія святих, том ІІ)

Свято Покрову Пресвятої Богородиці – або Покрова – одне з найшанованіших в українському народі. Історію його походження та святкування, символіку і пов’язані з ним народні вірування неодноразово розглядали у різнобічних дослідженнях. Проте чи найважливішим та найактуальнішим аспектом свята є вшанування захисників України – тих, хто в усі часи боровся за незалежність і свободу нашої Батьківщини, і тепер, в час повномаштабної війни, продовжують боротися за її майбутнє. А Покров Богородиці стає символом опіки й захисту небесної Заступниці. 

У день свята пропонуємо вам кілька думок про Покров Богородиці – про те, як важливо пам’ятати про Її заступництво, що для людини є джерелом спасення:

“Святкуючи празник Покрови Пресвятої Богородиці ми усвідомлюємо, що маємо на небі матір, яка нам товаришує на землі”, – владика Володимир

О. Іван (Мазуркевич): “Свято Покрову Пресвятої Богородиці показує, що у цьому світі ми не самотні”

О. Тарас Михальчук: «Покрова – це свято кожної матері, яка молиться за своїх дітей»

О. Артемій Бабленюк: «Покров Божої Матері – це Її заступництво, завдяки якому прощаються наші гріхи, лікуються наші болі і печалі»

Читайте також:

“Мати Милосердя”. 5 цікавих фактів про свято Покрови Пресвятої Богородиці

Свято Покрови Пресвятої Богородиці: 5 фактів, які треба запам’ятати

Ікони Покрову Пресвятої Богородиці у львівських храмах. ФОТО