21 січня відбулася третя різдвяна зустріч «Коляда у Величковського» у львівській квартирі-музеї блаженного священномученика Василія. В домі святого колядували творчі колективи з Миколаєва (Львівщина), що вивчають і поширюють пісні про українських новомучеників.
Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила працівниця музею Лідія Гривна.
На коляду в квартиру блаженного священномученика Василія (Величковського), що на площі Соборній, 11, львів’ян на ці свята кликали тричі. Групи колядників мали можливість не просто поспівати та почастуватись у затишному товаристві, а й наживо побачити унікальне помешкання – святиню підпільної Української греко-католицької церкви, де збережені особисті речі священномученика Василія, що проживав тут у 1955-1969 роках.
На останню різдвяну зустріч до дому святого завітали колективи із міста Миколаїв, що на Львівщині – ансамбль духовної пісні «Мелодії душі», народний жіночий хор «Пектораль» міського палацу культури, народний вокальний ансамбль «Калина», народний колектив сім’ї Вересів.
Окрім традиційного колядування, гості співали також пісні про священномучеників Василія (Величковського) та Миколая (Чарнецького). Це знаково для поширення культу блаженних, адже в 2023 році вшановували ювілеї народження та відходу до вічності блаженного Василія, а 2024 рік у Згромадженні Найсвятішого Ізбавителя проголосили роком священномученика Миколая. Ще символічніше таке поєднання тому, що за збігом обставин блаженний Миколай відійшов до вічності саме в квартирі №3 будинку 11 на площі Соборній, в оселі Василія (Величковського).
Як розповіла «Духовній величі Львова» пані Лідія Гривна, ініціатором колядування цього разу став колектив «Мелодія душі», відомий тим, що вивчає і пропагує пісні про українських новомучеників УГКЦ. Засновниця колективу Катерина Сколоздра походить із родини блаженного священномучника Олексія (Зарицького). Відвідавши квартиру-музей блаженного Василія, вона запропонувала приїхати на різдвяну зустріч разом зі своїм ансамблем, а відтак до цієї ініціативи долучилися й інші миколаївські колективи. З огляду на невеличке приміщення музею хор «Пектораль» колядував на вулиці перед входом до будинку, а менші колективи – в самому помешканні. Проте долучилося до коляди й чимало слухачів – загалом разом колядувало близько сорока гостей.
Коляда з колективами з Миколаєва ще раз привернула увагу до особливого місця і стала внеском у прославу блаженних українських новомучеників. «Це був дарунок, який дає надію, що нас не знищать. Бо краса – це також одна з ознак Бога», – підкреслила пані Лідія Гривна.
Повний запис зустрічі ТУТ
Також читайте: «Тут говорили пошепки»: мандрівка до дому священномученика Василія (Величковського)
Як у Львові вдруге ув’язнили блаженного Василія (Величковського)
Хранитель музею блаж. Василія (Величковського): «Я мовчав про це 10 років, більше не можу»