Радість обітування: празник Господнього Вознесення

Ти, Господи, вознісся на небеса, звідки й зійшов. Не зостав нас сиротами і нехай прийде Дух твій, що приносить мир світові. Покажи синам людським діла могутности своєї, Господи чоловіколюбче

Вечірня празника Вознесення ГНІХ

Сьогодні Церква святкує одне із дванадцяти найбільших у році свят – Господнє Вознесення. Цим святом завершується сорокаденний пасхальний цикл, і воно натомість починає відлік до ще одного торжества в житті Церкви – празника Зіслання Святого Духа. 

Також читайте: Вознесіння Господнє: кілька штрихів до свята

Свято Вознесення розповідає про подію відходу на небо Христа у сороковий день після Його Воскресення. Для учнів вона стає початком власного місійного шляху. Саме тому традиційно 10 днів між святами Вознесення та Зіслання Святого Духа Церква називає Декадою місійності. Цей пеіод присвячений молитві про покликання і добрий провід над Церквою задля справи проголошення Євангелія цілому світові. 

Також читайте: “Вознесіння говорить нам не лише про Ісуса, але й про кожного з нас”

«Празник Господнього Вознесення завжди припадає у четвер на сороковий день після Христового Воскресення. Це один з великих Господських празників і має дев’ятиденне попразденство. Він звеличує подію Христового Вознесення на небо та підкреслює її значення для Христа і для нас. Святий Йоан Золотоустий у своїй проповіді на Вознесення каже: “Сьогодні людський рід совершенно примирений з Богом. Зникла давня боротьба й ворожнеча. Ми, що були недостойні жити й на землі, вознесені на небо. Сьогодні стаємо наслідниками небесного царства, ми, що не вартуємо й земного, виходимо на небо й унасліджуємо престол Царя і Господа. А людська природа, перед якою херувим боронив рай, піднесена тепер понад усякого херувима”» (І. Я. Луцик, «Житія святих, пам’ять яких Українська Греко-Католицька Церква кожного дня впродовж року поминає»)

Також читайте: Що ми знаємо про свято Вознесіння Господнє? Кілька аспектів про цей день

Господнє Вознесення недаремно є одним із найбільших свят – ім’я цього празника носять численні святині, зокрема й у Львові. Серед них – особливі пам’ятки архітектури, про які можна дізнатися в наших публікаціях:

Як пророки “заговорили” українською і розписи без ГМО, або Церква Вознесіння Господнього ПЦУ у Львові

Храм, який знайдете не у всіх путівниках. Де у Львові є храм Вознесіння, схожий на фортецю?

Але свято Вознесення – це не просто спомин біблійної події, що відбулася під час земної місії Ісуса Христа. Воно залишається особистим і актуальним для кожного вірного. «Як апостоли побачили тебе, Господи, життєдавче Христе, що возносишся на хмарах, у сльозах ридали і, глибоко засмучені, з плачем благали: Не зостав нас сиротами, Владико, що, як добросердний, з милосердя полюбив слуг твоїх, але пошли, як ти нам обіцяв, пресвятого твого Духа, щоб просвітив душі наші», – промовляє стихира на Вечірні свята. Вознесення Христа пригадує кожній людині власні втрати, прощання із дорогими людьми. Можна по-особливому зрозуміти переживання апостолів, які, досвідчивши Воскресення улюбленого Учителя, мусили тепер знову прощатися з Ним. Отож саме «обітування Святого Духа» є ключовою думкою сьогоднішнього свята – надії, яка лікує біль прощання. 

Також читайте: Свято Вознесіння. Чудо божественної присутності

Отож Господнє Вознесення вводить людину у трепетний час очікування. Апостоли дочекалися обіцяного їм Духа, яким проповідували Христа і діянням Якого дотепер живе Його Церква. Але кожна людина спроможна переосмислити це свято як момент відходу й очікування нової зустрічі із тими, хто нам дорогий. Саме таке очікування освячує людину і надихає боротися для того, аби, здобути собі небо. 

Більше добрих думок та порад на сьогоднішнє свято читайте у підбрці наших матеріалів, присвячених празникові Господнього Вознесення:

Митрополит Димитрій: «У Своєму Вознесінні Ісус Христос бере нас за руку і кличе до Неба»

“Маємо з вдячністю прийняти пропозицію Бога: бути щасливим разом з Ним”, – владика Володимир на Вознесіння Господнє

Протоієрей Михайло Сивак: «Свято Вознесіння навчає відчувати присутність Христа у нашому житті щохвилини”

о. Іван Галімурка: «Вознісшись на небеса, Спаситель піднісся до Божественного буття у вічності»

О. Михайло Сивак: “Свято Вознесіння показує нам, якою є мета життя”

Топ 5 потужних християнських фільмів, які варто побачити у свято Вознесіння